Dolní Bousov přivítal MČR v autocrossu

Pátý podnik Mistrovství České republiky se uskutečnil o uplynulém víkendu na trati v Dolním Bousově. Seriál a na zdejší trať vrátil po roční pauze a poprvé v jednodenním formátu závodu. Prestižní divizi Super Buggy ovládl Zdeněk Antony se svým BMW M3. Třídu „juniorek“ vyhrál Arnošt Florián před Jakubem Šafránkem a Ondřejem Medlíkem. Šestnáctistovky ovládl člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu ČR Jakub Novotný. Mezi speciály třídy Touring Autocross zvítězil Jan Brožek se svou Škodou Fabií, v divizi D6 bral zlatý pohár Luděk Doubravský. V Bousově trať sedla také Martinu Gacíkovi, který se stal vítězem třídy D2. Mezi dětmi zvítězil v divizi RB160 Michal Hrčka, v silnějších RB125 bral pohár za první místo Ladislav Jiřička. Nejsilnější divizi Racer Buggy, tedy dvěstěpadesátky, ovládl Martin Kolomý. Vítězem divize Kartcross se stal mladý Ondřej Hartych. Na začátku října se seriál Mistrovství České republiky přesune do Sedlčan, kde se odehraje poslední závod letošní mistrovské sezóny.