Národní sraz karavanistů 2021 na Stříbrném rybníku

Ve dnech 9. – 12. září 2021 se v areálu kempu Stříbrný rybník na okraji Hradce Králové konal 48. Národní sraz Asociace caravan clubů v AČR. Pořadatelství se ujal místní 1. Český Caravan Club v AČR.  Srazu se zúčastnilo 151 karavanů a obytných aut.

Na slavnostní zahájení, které bylo spojeno s živou hudbou dechového orchestru, přijeli účastníky pozdravit prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček a Jan Birke, starosta nedalekého Náchoda a poslanec Parlamentu ČR. Jan Birke je také členem Národní rady pro sport Národní sportovní agentury, v níž hájí zájmy motoristického sportu a Autoklubu ČR. Účastníkům Národního srazu připomněl, že je hrdým členem Autoklubu ČR, má rád karavaning a chystá se cestování obytným vozem s rodinou vyzkoušet. Poděkoval všem účastníkům za rozvoj spolkové činnosti a s prezidentem Autoklubu ČR Janem Šťovíčkem, viceprezidentem pro zájmovou činnosti Františkem Čečilem a předsedou Asociace caravan clubů Vladimírem Chomátem předali ocenění členům klubů Asociace za práci v karavaningu.

Během celého prodlouženého víkendu připravili agilní pořadatelé z královéhradeckého klubu bohatý program. Účastníci měli možnost mnoha cyklovýletů po okolí a jízd výletním vláčkem do Hradce Králové. V sobotu byl připraven celodenní autobusový výlet s exkurzí do Náchodského pivovaru a prohlídkou veřejnosti běžně nedostupného pevnostního opevnění v Orlických horách.

 Každý večer proběhl program s živou hudbou country kapely. Účastníci mohli spatřit třeba i ukázky hasičské techniky.  Pořadatelé si dali velice záležet, aby se všichni dobře bavili a za to jim náleží velké poděkování.

Národní sraz 2021 v číslech

  • 151 posádek, z toho neregistrovaných 28
  • celkem 215 účastníků, z toho 41 dětí
  • nejstarší účastník pan Jan Valenta CC Plzeň 90 let
  • nejmladší účastník Nikolka Loudová 1. Č CC HK – 19 měsíců
  • nejvzdálenější účastník – CC Trenčín – 2 posádky

Ocenění 2021

Jan Nevařil – CARAVAN CLUB MORAVA v AČR

Drahomír Zoglauer – CARAVAN CLUB ŠUMPERK v AČR

Jiří Vávra, Radek Lukáč, Václav Švácha – CARAVAN CLUB PLZEŇ v AČR

Zdeněk Šuster, Bohuslav Holý, Ladislav Kouba – CARAVAN CLUB PARDUBICE v AČR

František Kašpar, Emil Rada, Jiří Thamm, Jiří Vašíček – 1. Český Caravan Club v AČR

 

Sdílet