Filip Salač dobře rozjetý závod nedokončil

V neděli 12. září vyvrcholil letošní třináctý závod světového šampionátu silničních motocyklů. V závodě nechyběl v kategorii Moto3 Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky. Ten do závodu startoval z jedenáctého místa a v prvních kolech se propracoval až na šestou pozici. Z té bohužel ve třetím kole upadl.

Ranní warm-up znamenal pro Filipa deváté místo a spokojenost před závodem. „Ráno ve warm-upu jsem měl docela dobrý pocit s motorkou, i když se jelo kvůli podmínkám na trati pomaleji. Byla velká mlha a dost to klouzalo,“ popsal dopolední část neděle Salač.

V závodě se českému zástupci podařil úvod závodu a posunul se o několik pozic dopředu. Ve třetím kole se pohyboval na vynikající šesté pozici a měl rozjeté nejrychlejší kolo v závodě. Pak bohužel přišel pád a s ním i konec v závodě. „Měl jsem dobrý start, zvolil jsem pro první zatáčku venkovní stopu, ale všichni byli dlouzí, takže jsem vyjel na ty zelené patníky, které kloužou. Měl jsem velký highsider, nechápu, jak jsem to ustál. Byl jsem úplně mimo motorku a dokázal se vrátit do sedla. Propadl jsem se na nějaké osmnácté místo. Během dvou kol jsem se propracoval dopředu na šesté místo, ale bohužel jsem pak přehnal jedny brzdy a zavřel se mi předek. Upadl jsem a závod nedokončil. Strašně mě to mrzí, protože dneska byla motorka připravená na pódium, a i já jsem byl rychlý. Kdykoliv jsem někoho dojel, byl jsem schopen ho okamžitě předjet a bylo jedno, jestli venkem, nebo vnitřkem. Chtěl bych se všem omluvit, hlavně týmu, který dobře pracoval, také všem partnerům. Už se těším na Misano a věřím, že tam budeme silní,“ zhodnotil třináctý závod sezóny Filip Salač.

Kolotoč MotoGP teď čeká v rychlém sledu další závod. Jezdci se utkají již příští víkend v italském Misanu. Jak se zde Filipovi bude dařit, to se dozvíme přesně za týden touto dobou.

 

Sdílet