Informace k závodu MASTERS – Braga, Portugalsko

Závod MASTERS by měl být vyvrcholením sezony závodů do vrchu a jezdí se za normální situace každé dva roky. Vloni se kvůli Covidu nekonal a byl přeložen na 8.-10. října 2021.

FIA má pro účastníky přísná kritéria a ti musí být umístěni do 12. místa absolutně ve FIA kategoriích, nebo na čelných místech v národních šampionátech – viz web FIA MASTERS.

Vyhlásili jsme, že kritériem pro nominaci českých jezdců bude jejich účast a umístění v seriálech FIA EHC a IHC, seriálu MČR v závodech do vrchu a dodržování předpisů Autoklubu.

Bylo rozhodnuto, že čtyři jezdci ze stávajících reprezentantů budou podpořeni každý částkou 150 000,- Kč a hlasováním komise byli vybráni:

Karel Trněný,

Petr Trnka,

Aleš Mlejnek a

Jiří Ošmera a bez finanční podpory pojede na divokou kartu

Jindřich Pluhař.

Pokud by ještě některý z českých jezdců stál o nominaci a splňuje FIA kritéria, nechť se neprodleně obrátí na komisi ZAV Autoklubu ČR, která musí nominaci schválit / zav@autoklub.cz/, uzávěrka přihlášek je 15.9.2021.