Náročný víkend českého týmu Accolade Smrz Racing

Po domácím závodě v Mostě čekal tým Accolade Smrz Racing další podnik mistrovství světa World
Supersport 300, tentokrát ve francouzském Magny Cours. Páteční tréninky komplikovalo proměnlivé
počasí, nicméně i tak se oběma jezdcům českobudějovického týmu podařilo získat užitečná data a
zajistit si solidní startovní pozici v sobotním Superpole (José Luise Perez vybojoval 7. startovní pozici a
Victor Rodriguez byl 15.). Oba jezdci měli slibný start do sobotního prvního závodu. José Luis se držel
na 8. místě v posledním kole závodu a cílovou čáru nakonec projel na skvělé 10. pozici. Na své konto si
tak připsal další porci světových bodů. Victor Rodriguez měl závod také dobře rozjetý, poté ho však
potkal pád, který ho připravil o nové mistrovské body.

2021 FIM Superbike World Championship, Round 05, WorldSSP300, Magny-Cours, France, September 02-05, 2021

Po slibném výkonu v prvním závodě se oba jezdci týmu Accolade Smrz Racing těšili, že budou opět
bojovat o přední příčky v nedělním druhém závodě na okruhu Nevers Magny Cours ve Francii. Štěstí
dnes bohužel ani jednomu nepřálo. José Luis Perez měl skvělý start a pohyboval se okolo 8. pozice,
poté byl však nucen odpykat si trest za incident z ranního warm-upu v podobě dvojité „long lap“
penalizace, která pro něj znamenala ztrátu mnoha pozic. Ve snaze vybojovat ztracené pozice zpět pak
José Luis chyboval a závod tak pro něj skončil pádem. Victora Rodrigueze potkal technický problém
v prvním kole závodu, který španělskému jezdci znemožnil ukázat jeho rychlost a skutečný potenciál.
Rodriguez závod dokončil na 26. pozici. Další podnik mistrovství světa World Supersport 300 se pojede
v Barceloně za dva týdny.

Klukům se včera povedla kvalifikace, José Luis byl 7. a Victor 15., což je v této náročné kategorii dobrý
výsledek. José měl skvělý první závod (10. pozice), ale Victor bohužel nedokončil. Dneska jsme chtěli oba
jezdce na bodech, ale štěstí nám opět nepřálo. Tentokrát to byl José Luis, který upadl. Ve warm-upu
dostal dvojitou long lap penalizaci. Na začátku závodu byl v čelní skupině, ale ve snaze se opět
dotáhnout po splnění penalizace chyboval. Victora dnes potkala drobná technická závada, která ho
omezila. Závod sice dokončil, ale mimo bodované pozice. V Barceloně již snad bude štěstí víc na naší
straně. Děkuji celému týmu za odvedenou práci,“ okomentoval závodní víkend manažer týmu Jakub Smrž