Jan Černý chce v Lohéacu bojovat o nejvyšší pozice

Třetím podnikem Mistrovství Evropy pokračuje o tomto víkendu šampionát rallycrossu, kterého se účastní český reprezentant Jan Černý. Na skvělý výsledek ze Švédska by chtěl navázat ve Francii, kde se pojede na trati Lohéac.

Na této trati jsem ještě nestartoval. Zkusil jsem si ji několikrát na simulátoru, ale to má do reality stále daleko. Trať je zatím nejméně technická s velice zajímavým jokerem, který dokáže být dokonce rychlejší než normální kolo,” hodnotil trať ve Francii Jan Černý.

Jan Černý je momentálně na čtvrtém místě v celkovém pořadí šampionátu a je zatím jediným z pilotů, který dokáže bojovat s vozy Audi z týmu Volland Racing. “Chtěli bychom je potrápit také v Lohéacu, ale vzhledem k rychlosti trati, ze které budou právě Audi profitovat, to nebude vůbec lehké. Uděláme maximum, abychom se zase dostali minimálně do finále a tam už se může stát cokoli,” představil svůj cíl Jan Černý.

Zda-li se to Janu Černému povede, můžete sledovat na streamovací platformě RX+ nebo na sociálních médiích @jancernyrally.

Sdílet