Virtuální barumka nabídne autentické tratě i závod historiků

V polovině srpna se odehraje druhý ročník Barum Czech Rally Zlín Online, virtuální předkrm před startem jubilejní padesáté barumky. Půjde již o pátou zastávku letošní série, která se právě počínaje moravskou soutěží bude nadále odehrávat pod hlavičkou nového partnera šampionátu, výrobce energetických nápojů Big Shock! Není to ale zdaleka jediná novinka, kterou virtuální barumka přinese.

Seriál Big Shock! MMČR v Online Rally je vypsán v pěti třídách soudobých vozů, od malých dvoukolek třídy RC5 až po nejvyšší kategorii RC2, ve které závodí speciály Rally 2 a R5. V rámci oslavy padesátiletého jubilea zlínské rally ale vedle toho pořadatelé vypsali také volný závod Star Rally Historic Online, odkazující na dnes již tradiční doprovodný závod historických automobilů. Jezdci si tak na virtuálních tratích mohou vyzkoušet také legendární vozy od sedmdesátých až po devadesátá léta, spadající do skupin 2, 4, B a A. Již nyní, několik dní před uzávěrkou registrací, je jasné, že v obou soutěžích bude velká konkurence, do startovního pole soudobých vozů se přihlásilo přes dvě stovky jezdců, s historiky jich na trať vyrazí okolo sto čtyřiceti.

Rychlostní zkoušky jsou dalším velkým lákadlem obou online závodů, neboť s výjimkou úvodní městské speciálky jsou všechny zařazené úseky vytvořeny podle reálné předlohy zlínské soutěže. Shakedown se tedy uskuteční na čtyřkilometrovém testu nedaleko Halenkovic a v samotné rally nechybí tradiční náročné testy jako Semetín, Zádveřice, Komárov, který se do virtuálního prostředí podařilo dostat v roce 2020 díky úsilí promotérské skupiny NRC, a nejnovějším přírůstkem je pak precizně zpracovaná zkouška Biskupice, za jejíž realizací stojí zejména někdejší juniorský mistr českých rally a velký nadšenec do online závodění Martin Bujáček.

Zmíněný shakedown se na online pluginu RBR Czech uskuteční v pondělí 9. srpna, samotné Barum Czech Rally Zlín Online a Star Rally Historic Online odstartují o den později, přičemž oba závody vyvrcholí v neděli 15. 8. o půlnoci.

Není bez zajímavosti, že ve virtuálním prostředí vznikl také ústřední motiv 50. ročníku Barum Czech Rally Zlín. Unikátní modrožlutý design Škody Fabia Rally2 evo ve výročním designu je nyní k dispozici také hráčům počítačového simulátoru Richard Burns Rally, ve kterém se seriál Big Shock! MMČR v Online Rally odehrává. Textura ve vysokém rozlišení je ke stažení na adrese https://bit.ly/37m522S.

Další informace k  šampionátu i jednotlivým závodům jsou k dispozici na webu www.onlinerally.cz a na připojených sociálních sítích Online Rally CZ na facebooku a instagramu.

Sdílet