DÍKY VŠEM ZA ÚČAST, POMOC A PODPORU 48. RALLY BOHEMIA

Už jen vzpomínky a stopy po pneumatikách připomínají uplynulý ročník Rally Bohemia. Teď už jen zbývá vše pořádně uklidit a pomalu začít chystat devětačtyřicátý ročník Bohemky. Práce pořadatelů totiž nikdy nekončí.

Málokdo si uvědomuje, že závodní víkend je pouze pomyslnou třešničkou na dortu v pořádání automobilové soutěže. Práce začíná dlouho před samotným závodem a martyrium jednání, povolovacích procesů, zajištění bezpečnostních požadavků a personálního obsazení zabere bezpočet hodin práce. Pořadatelský sbor se v průběhu závodu rozroste až na 1500 členů a naprostá většina dělá tuhle práci z nadšení. „Moc dobře si uvědomuji, že všeobecně známí jsou pouze kolegové, kteří jsou v přímém kontaktu s posádkami, partnery nebo mediálními pracovníky. Ostatní jsou pro většinu diváků víceméně neviditelní, ale bez nich by žádná Bohemka nebyla. Patří jim velké poděkování, není to jednoduchá práce,“ vypráví ředitel Rally Bohemia – Petr Pavlát a pokračuje: „Musíme si také uvědomit, že součástí Bohemky jsou kromě šampionátu současných vozů také Legendy, Historici a ECO energy rally. Je tedy nutné zajistit vše potřebné pro čtyři samostatné skupiny, a to je opravdu spousta starostí. Navíc jsme spouštěli novou webovou stránku Rally Bohemia LIVE, což představovalo odzkoušení všech výstupů v průběhu soutěže. Nicméně nechci teď chválit nebo hodnotit naši práci, ale rád bych všem poděkoval. Zejména ještě jednou pořadatelům, kteří se na průběhu soutěže podíleli. Dále obcím a jejich zástupcům, že nás s tratěmi pustili do svých katastrů. Děkujeme obyvatelům dotčených obcí, víme, že je uzávěry cest omezují v mnoha aktivitách. Statutárnímu městu Mladá Boleslav, panu primátorovi a Libereckému kraji děkujeme za spolupořádání podniku. V neposlední řadě díky všem posádkám, za účast a sportovní chování.“

Rally Bohemia je domácí podnik mnoha jezdců, a hlavně továrního týmu Škoda Motorsport, který letos slaví 120 let své existence. Gratulujeme továrním posádkám ve složení Jan Kopecký – Jan Hloušek, Dominik Stříteský – Jiří Hovorka za první dvě místa v absolutním pořadí a rovněž pak posádce Jan Černý – Petr Černohorský za třetí příčku. V historicích si vítězství odvezl Miroslav Janota s Petrem Novákem, druzí skončili Libor Kotrmon a Veronika Kolivošková, třetí dokončil Tomáš Enge se svojí sestrou Lucií. Pohár pořadatele pro výrobce elektromobilů letos vyhrála značka KIA, před PEUGEOTEM a DS AUTOMOBILES. V absolutním pořadí ECO rally zvítězila posádka Průša Adam – Průša Daniel (Mitsubishi Eclipse Cross PHEV), druhé místo obsadili Michal Žďárský a Jakub Nábělek (Kia e-Niro). Tato posádka vede v průběžném pořadí FIA Mistrovství světa v ECO rally. Třetí příčka patří dvojici Hunčovský Ondřej – Hunčovská Tereza (Škoda Citigo-e iV), která navíc zvítězila v Poháru spotřeby.

Sdílet