První letošní světové body pro Petra Poláka

Seriál MXGP pokračoval o uplynulém víkendu na britské trati v Matterley Basin. Český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu ČR Petr Polák vybojoval v první jízdě dva body za devatenácté místo. Ve druhé jízdě bohužel nebodoval, jeho reprezentační kolega Jakub Terešák v obou jízdách zůstal těsně za branami bodované dvacítky. Světový šampionát pokračuje o víkendu v Itálii.
V rámci Mistrovství Evropy se závodu zúčastnili také Martin Venhoda a Stanislav Vašíček. Obrovská konkurence v rámci kategorie 250 ccm byla bohužel nad síly českých reprezentantů. Do hlavního závodu postupovalo 20 nejlepších jezdců ze dvou skupin, Martin Venhoda bohužel skončil na 22. pozici a do závodu se tak těsně nevešel, stejně jako jeho reprezentační kolega Vašíček. „Na závody jsem se moc těšil, je to nádherný areál. Trať nebyla připravená jako každý rok kvůli předpovědi, která hlásila déšť. Bylo jen minimálně naoráno, a pořadatelé ani tolik nekropili. Na závody nás přijelo 60. Ve dvou skupinách po třiceti, jsem se v té své umístil na 22. místě což nestačilo na to abych se dostal do hlavního závodu, do kterého postupovalo nejlepších 20 a jeden náhradník. I s tímto neúspěchem si myslím ze to byla dobrá zkušenost, a víme na čem musíme zapracovat,“ zhodnotil první evropský závod Venhoda.