Autoklub ČR hostil Formuli 1

Poslední červnovou neděli zažila motoristická adresa číslo 1 – Opletalova 29, Praha 1, sídlo Autoklubu ČR – historickou chvíli. Před klubovým domem nejstarší motoristické organizace u nás byl vystaven monopost Formule 1 Red Bull Racing. Příležitost vidět ho na vlastní si nenechaly ujít během celého dne tisíce fanoušků.

Autoklub ČR pojal ve spolupráci s Red Bull celý den jako oslavu motoristického sportu. Uvnitř klubového domu byla expozice historického monopostu Tatra 607, venku si mohli návštěvníci zajezdit na závodních simulátorech Formule 1. Součástí akce byla Red Bull Pit Stop Challenge, soutěž ve výměně kol na reálné konstrukci formule. Moderátor Petr Suchoň vyzpovídal osobnosti motorsportu, jakými jsou Tomáš Enge, Filip Salač, Filip Mareš, Erik Cais, Gabriela Jílková, Jarek Janiš, Michal Makeš. Fanoušci měli příležitost získat jejich podpisy na autogramiádě. Vůbec poprvé tady bylo představen sestřih Slow Motion záběrů z natáčení videa Red Bull From Castle to Castle. Díky laskavé podpoře AMC Networks Central Europe a stanice Sport 1 mohl Autoklub ČR nabídnout veřejnosti přímý přenos z Velké ceny Štýrska na velkoplošné obrazovce. Celodenní bohatý program doplňovaly soutěže pro všechny účastníky.

„Parádní, ve všech směrech vydařená akce, kterou jsme připravovali od začátku roku. Pro mě radost, pořád nekončící autogramiáda závodníků hovořila za vše. Myslím, že si to všichni skvěle užili. Moc děkuji partnerům akce, zejména Městské části Praha 1, velmi si vážím naší spolupráce,“ zhodnotil Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR.