Jihočeský přebor v motokrosu odstartoval ve Voticích

V sobotu 26. června odstartoval seriál jihočeského KP v motokrosu ve Voticích. Na startu se sešlo téměř 150 závodníků, počasí závodu přálo, předtím vydatně pršelo a v den závodu bylo již polojasno. Hasiči tak neměli téměř žádnou práci s kropením tratě. Přišlo fandit i poměrně hodně diváků, závod pořádal AMK Votice.

Přesně v polovině druhých jízd však musel být podnik předčasně ukončen kvůli zranění, a tak se výsledky tříd 65+85ccm, MX2 a MX1 počítaly pouze z prvních jízd.

Mezi nejmladšími závodníky ve třídě 65ccm přijel až z Moravy Josef Vrtal, startující za AMK Zejax Chrudim, který si hravě poradil s druhým Vladimírem Váňou z MX Enduro parku Jinín. Ve třídě 85ccm byl podobně suverénní Vladimír Kučeřík. Ten je dokonce průběžně druhý v MMČR Junior této třídy, kde startuje za Orion Racing, pro závody Jihočeského KP je však nadále angažován v Motosportu Chýnov. Druhé místo v této třídě získal s téměř minutovou ztrátou Adam Hruška z Pyšel.

Třída Hobby MX2 patřila votickému Dominiku Vaňkovi z MX Paradise, který dvakrát zvítězil před Martinem Janů z Husqvarna Promoto teamu. V silnějších Hobby MX1 také zvítězil domácí, votický jezdec Jakub Šimák před Rakušanem Nico Halmetschlägerem.

Ve Veteránech se letos objevila nová tvář, jihočeský matador Zdeněk Blábolil, mnohonásobný krajský přeborník ve třídě MX1. Bylo vidět, že za pět let pauzy nic nezapomněl, že má stále stejně svědomitý přístup k přípravě a mezi soupeři neměl konkurenci. Celkově druhý byl úřadující mistr ČR ve třídě Veterán 50+ Roman Skalka z SMS Střední Čechy, který také pochopitelně vyhrál ve zvlášť bodovaných veteránech nad 50 let. Nejstarším veteránům nad 60 let pak vévodil Miroslav Kukrál z PP racing teamu.

Třída MX2 (HR Technik Cup) patřila úspěšnému medailistovi z MMČR junior ve třídě 125ccm Adamu Májovi ze Starling Cross teamu. Se svou stopětadvacítkou dokázal porazit úřadujícího přeborníka kraje Jaroslava Strnada z IDS Stavby i svého soupeře z juniorského mistráku, třetího Ondřeje Pantoflíčka z Králova Dvora a pochopitelně byl i jasně nejlepším mezi zvlášť hodnocenými jezdci třídy 125ccm. Ve třídě MX1 (HR Technik Cup) předváděli krásné souboje o vedení pozdější vítěz Markus Rammel z Motosportu Chýnov, který dlouho nemohl zdolat výborně jedoucího Tomáše Bočka z 3M RT. Třetí byl zkušený Martin Finěk z Promoto Husqvarna RT. Další závod se pojede ve sváteční pondělí, 5. července na oblíbené trati Ingilinka v Netolicích.