Autoklub ČR pomohl Lužicím u Hodonína

Autoklub České republiky je tradiční součástí české občanské společnosti a pomáhá, když je potřeba. Po živelní pohromě, která minulý týden zasáhla sedm obcí na jižní Moravě, kontaktoval svoje členy v oblasti s nabídkou pomoci v podobě zapůjčení obytných vozidel pro nouzové ubytování.

Ozvala se Jitka Prokipčáková z Hodonína, autokrosová závodnice za AMS DRAKKAR Team. „Ze závodění mám v sobě smysl pro fair play a spravedlnost. Proto jsem hned reagovala, když nás Autoklub oslovil. Děkuji a je dobře, že jsme mohli pomoci,“ vysvětlila paní Prokipčáková, která vše domluvila na místě. Autoklub ČR tak poskytl tři auta s kapacitou ubytování v každém pro šest osob obci Lužice. Budou k dispozici jako zázemí dobrovolníkům a příslušníkům složek integrovaného záchranného systému k odpočinku po jejich náročných šichtách. Autoklub ČR reagoval co nejrychleji a auta dovezl na místo v sobotu. Součástí pomoci bylo i dodání dieselových agregátů nouzového proudu ke každému vozidlu.

„Pro Autoklub je pomoc potřebným přirozenou součástí aktivit od jeho založení, navazujeme na hlubokou tradici. Následky tornáda jsou strašné, vyjadřuji upřímnou lítost lidem, které postihlo a děkuji všem, kteří se podílejí na likvidaci následků,“ uvedl Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR.

Sdílet