Karavanisté Autoklubu ČR v Poště pro tebe!

V neděli 20. června 2021 v 17.50 hodin má na ČT1 premiéru další díl oblíbeného rodinného pořadu Pošta pro tebe, spojující talk show s atraktivními prvky žánru reality. Protagonisty jednoho z příběhů, kterými provází moderátorka Ester Janečková, budou členové Caravan clubu Plzeň v Autoklubu České republiky.

Do studia si pozvali svého kamaráda Jana Valentu, který v březnu oslavil devadesátiny. Dlouhá léta pečlivě vede kroniku plzeňského klubu, a i ve svém věku se stále podílí na jeho aktivitách. Pozvánka do Pošty a dárek v podobě kazety s historickými plaketami Autoklubu byla pro pana Valentu poděkováním od jeho přátel.

„Byl to skvělý zážitek, paní Ester je úžasná, uvidíte sami. Příští rok slavíme padesát let klubu a chceme paní Janečkovou k nám pozvat,“ uvedl Vladimír Chomát, který je zároveň předsedou Asociace caravan clubů AČR.

Paní Ester Janečkovou jsme při příležitosti „autoklubácké“ Pošty pro tebe požádali o rozhovor.

Co vy a motorismus, řídíte ráda?

Bez možnosti sednout za volant si to vůbec nedovedu představit. Auto dává často svobodu, nezávislost na druhých, zejména s dětmi by to pro mě bylo bez něj nepředstavitelné. Na druhou stranu se musím přiznat, že nejsem úplně vytrvalá řidička. Nerada jezdím velké vzdálenosti. Ty u nás vždy odřídí manžel. Moje maximum je Praha – Morava a mám dost. Asi je to i tím, že dlouhé vzdálenosti netrénuji, protože vždy jedeme s manželem a já mu dám velmi ráda přednost.

Nejčastěji tedy jezdím po Praze, a to je často velké utrpení. Zvlášť teď v době pocovidové je přecpaná. Bohužel bydlím hodně na okraji města a cestování MHD je dost zdlouhavé. Zvlášť když musím cestou do práce odvézt dceru do školy, cestou domů nakoupit a dceru vyzvednout.

Máte ráda cestování, kam nejraději? Chcete vyzkoušet cestování obytným autem a proč?

Nejraději cestuji k moři, protože moře zkrátka miluji. I letos v létě se chystáme do Chorvatska, kde pak cestujeme na plachetnici (na snímku z rodinného archivu). To je takový náš obytný vůz, který má místo kol plachty a místo silnice moře. Je to náš společný rodinný koníček. Cestování obytným autem máme v plánu vyzkoušet také. Myslím, že to je v něčem podobné jako plachetnice. Je skvělé, že má člověk s sebou dům na kolech. Dává to svobodu.

Jak se vám točilo s našimi karavanisty?

Skvěle! Mám ráda, když jsou závažné příběhy Pošty pro tebe odlehčené takovým milým setkáním. Čišela z nich láska ke karavanům, obrovské zaujetí, které dokázalo strhnout všechny.

Autoklub ČR je spolkem, spousta aktivit, třeba právě klubů karavanistů, je založena na práci pro věc zapálených dobrovolníků. Jak se díváte obecně na dobročinnost a podílíte se na nějakém projektu?

Dobročinnost podle mě patří k životu. A zvlášť jako mediálně známá osoba to považuji za svou povinnost. Jsem zakladatelkou a patronkou poradny S barvou ven, která podporuje mladé LGBT lidi. Dále pravidelně spolupracuji se Židovskou obcí, s Člověkem v tísni. Podporuji charitativní projekty své kamarádky Lejly Abbasové Asante Kenya… Je toho opravdu hodně, co dělám zcela nezištně.

Sdílet