Pirelli strategickým partnerem Autoklubu ČR

Autoklub České republiky oznamuje, že jeho strategickým partnerem se stává společnost Pirelli, jeden z největších světových výrobců pneumatik. Pirelli bude podporovat aktivity Autoklubu na poli motoristického sportu, esportu a zvyšování bezpečnosti silničního provozu. Smluvní spolupráce byla uzavřena na tři roky.

Technologická excelence společnosti Pirelli je tvořena inovacemi a kompetencemi získanými ze sportovních soutěží, v nichž působí již více než století. V současné době se společnost účastní přes 350 automobilových a motocyklových sportovních soutěží a od roku 2011 je výhradním dodavatelem pneumatik pro mistrovství světa Formule 1™. „Spojení s touto ikonou světového motorsportu je pro nás a české fanoušky radostnou událostí. Pro Autoklub České republiky, nositele národní sportovní autority udělené mezinárodními federacemi, je to čest a zároveň uznání jeho prestiže v celosvětovém měřítku,“ předeslal Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR. „Silné zastoupení v motoristickém sportu umožňuje společnosti Pirelli vytvářet avantgardní řešení, která jsou následně přenášena do řad pneumatik pro spotřebitelský trh a zajišťují maximální úroveň výkonu a bezpečnosti. Od spolupráce s Autoklubem České republiky si v oblasti motorsportu slibujeme posilovat naši pozici zejména na trhu s pneumatikami s vysokou hodnotou, inovativních produktů vznikajících neustálým vývojem a zkušenostmi z extrémních podmínek závodních strojů,“ vysvětlil Zdeněk Vacl, marketingový manažer Pirelli Tyre Czech. Vedle domácích soutěží bude Pirelli podporovat také český reprezentační tým na druhém ročníku „motorsportové olympiády“ FIA Motorsport Games, která se bude konat na podzim ve Francii.

⬆️ Zdeněk Vacl a Jan Šťovíček

Společnost Pirelli byla založena v Miláně před bezmála 150 lety a dnes je globální značkou známou pro své excelentní technologie, špičkovou výrobu a vášeň pro inovace. Zcela logicky tak vstupuje i do dynamicky se rozvíjejícího odvětví esportu. „Se značkou Pirelli se budeme potkávat v oficiálním mistrovství České republiky v Gran Turismo Sport na platformě PS4, jehož se vloni od kvalifikací účastnily stovky zájemců. Letos s dalším zkvalitněním šampionátu očekáváme opětovné zvýšení zájmu jak ze strany účastníků, tak i diváků,“ uvedl Jan Šťovíček.

⬆️ Vůz Dominika Stříteského s pneumatikami P ZERO Pirelli na trati Rally Šumava 2021

Důraz na výzkum a vývoj je pro Pirelli symbolizován aplikací nejpokročilejších technologií s cílem zvyšovat bezpečnost účastníků silničního provozu. Pirelli podporuje tyto projekty i ve spolupráci s výrobci, univerzitami a dalšími organizacemi. Stejně tak bude podporovat projekty Autoklubu České republiky na poli obecného motorismu. „Naše projekty jsou velmi úspěšné, získali si velkou oblibu u účastníků, ale také grantovou podporu mezinárodních federací. Spojení s Pirelli, globálním lídrem v inovaci a bezpečnosti, tak zvyšuje prestiž našich aktivit v této oblasti,“ zdůraznil Jan Šťovíček. „O kvalitě projektů Autoklubu České republiky víme, dnes patří mezi lídry zvyšování bezpečnosti a prevence dopravních nehod. Je to oblast, které společnost Pirelli věnuje maximální pozornost,“ potvrdil Zdeněk Vacl.

Sdílet