Ondřej Vostatek byl ve Valencii pátý

O uplynulém víkendu 8. – 9. května 2021 pokračoval šampionát FIM CEV Repsol ve Valencii, kde český závodník Ondřej Vostatek vybojoval páté místo v kategorii Superstock 600 a posunul se na pátou příčku i v celkovém hodnocení šampionátu.

V prvním tréninku řešil Ondřej s týmem drobné technické problémy a po té se pokračovalo v optimálním nastavování motocyklu. Především se jednalo o nastavení motorové brzdy a zlepšení gripu na zadní pneumatice. Po té se Ondrovy časy postupně zlepšovaly a pohybovaly se kolem třetího až pátého místa. V sobotní kvalifikaci zajížděl Ondřej konstantní rychlá kola sám v rozmezí desetin, ale nepodařilo se mu zajet takticky jedno rychlé kolo. Obsadil nakonec sedmou příčku ve své kategorii a 22. příčku na startovním roštu.

V závodě Ondra dobře odstartoval. Od skupiny Supersportů ho oddělil jeden motocykl ze třídy Moto2, se kterým bojoval, aby se dostal do boje o třetí místo ve své kategorii. Po úspěšném předjetí Ondřej začal dotahovat skupinku Supersportů, která mu za tu dobu poodjela. Podařilo se mu jí dostihnout a mohl začít bojovat o třetí místo. Boj o pódiové umístění však zastavila červená vlajka a zastavení závodu. Po restartu Ondřej dobře odstartoval se skupinkou Supersportů, ale v závěru závodu ztratil grip na zadní pneumatice. Díky tomu začal ztrácet tempo a soupeři mu poodjeli. Do boje o pódium už nemohl zasáhnout a závod dokončil na pátém místě. Vybojoval jedenáct bodů a v celkovém hodnocení se posunul na páté místo.

„Celkově to byl zase náročný víkend, kdy jsme museli hodně ladit motocykl, ale celkově hodnotím tento víkend pozitivně. Je vidět, že mi pomohlo se rozjet na Jarní ceně a na Dafitu, a pořád se zlepšuju. Od svého kolegy Alexe Escrige už jsem jenom kousek. I změna týmu byla dobrá volba, protože na té samé motorce tu jedou kluci i ze španělského mistráku, kde jsem na ně ztrácel 1,6 sekundy. Teď už jedeme společně v desetinkách. Musím ale zlepšit taktiku kvalifikace, aby se mi podařilo zajet jedno rychlé kolo a zapracovat na jízdním stylu, který mi pomůže být ještě rychlejší,“ uvedl  Ondřej Vostatek k závodu.

Sdílet