Druhý ročník eSport Rallye Český Krumlov startuje

Tento týden je ve virtuálním prostředí na programu druhý podnik SONAX Mistrovství České republiky v rally, kterým bude jihočeská eSport Rallye Český Krumlov. Za jejím konáním stojí zkušený českokrumlovský tým ČK motorsport, který v jihočeském regionu pořádá reálnou Rallye Český Krumlov a řadu dalších motoristických akcí.

eSport Rallye Český Krumlov oproti loňsku nabídne lehce modifikovanou trať. Stejně jako při skutečné rally, která musela být kvůli epidemii přesunuta na podzim, byla vypuštěna okruhová městská speciálka a celá soutěž se tak odehraje na klasických rychlostních zkouškách. Těch letos bude celkem deset. Perlou mezi pěticí náročných úseků bude zbrusu nová rychlostní zkouška Zátoň, kterou primárně pro české online mistrovství a jihočeskou soutěž vytvořil autor Martin Schwarz. Ten stojí také za již dříve vydanou tratí Svince a eSport Rallye Český Krumlov se tak dočkala dalšího rozšíření autentických tratí ze svého domácího prostředí.

V seznamu přihlášených se nachází celkem 253 pilotů, což je ještě o dvacet více, než kolik jich nastoupilo na start předešlého úvodního podniku letošní sezony. V roli průběžného lídra aktuální sezony a s jedničkou na dveřích do soutěže vstoupí loňský mistr Dennis Zeťák ze Slovenska, kterému v seznamu nechybí žádný z nejbližších pronásledovatelů. Na všechny jezdce čeká mimořádně náročný podnik, neboť kromě náročných tratí do hry vstoupí také typicky nevyzpytatelné jihočeské počasí. Podle předpovědi si posádky sucha moc neužijí a co víc, oproti loňsku se závěrečná sekce pojede za tmy. Zdolat 86 ostrých virtuálních kilometrů tedy nebude nic snadného.

„Skutečnou Rallye Český Krumlov jsme před nějakým časem museli z pochopitelných důvodů přesunout na podzim, ale virtuální prostředí nám umožňuje odjet alespoň elektronickou podobu v našem obvyklém květnovém termínu. Doufám, že si jezdci online závod náležitě užijí, a přeju si, aby jich i přes náročné podmínky na trati dorazilo co nejvíce až do cíle,“ říká Pavel Kacerovský, ředitel eSport Rallye Český Krumlov.

Představení trati najdete zde.

Sdílet