Filip Salač má za sebou první den v Jerezu

Dnes odstartoval volnými tréninky program čtvrtého závodu letošního seriálu MotoGP, který se odehraje na okruhu ve španělském Jerezu. Nechybí zde ani kategorie Moto3 se stájí Rivacold Snipers Team, jejímž jezdcem je také český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky Filip Salač. Ten zahájil víkend devatenáctým místem v dopoledním tréninku. Odpoledne se pohyboval těsně za hranicí nejlepší desítky, a nakonec byl klasifikován jako dvanáctý.

Oba dnešní tréninky hodnotil český jezdec jako těžké. Nejen on bojoval hlavně s přilnavostí tratě. V prvním volném tréninku zaznamenal čas 1:47,397, který odpoledne vylepšil téměř o vteřinu. Soupeři tolik nezrychlili, dvanáctou pozici ve druhém tréninku tak nehodnotí negativně.

Dnes byl hodně těžký den. Přilnavost tady v Jerezu není moc vysoká, hodně to klouzalo jak ráno, tak odpoledne. Trápil jsem se s nastavením motorky. Výjezdy nebyly zase tak špatné, ale nemohl jsem motocykl zastavit. Nakonec jsem byl myslím dvanáctý, což není úplně špatné. Na zítra musíme změnit nastavení, protože bylo příliš měkké v přední části motocyklu. Už se těším na zítra, pokusím se zabojovat o přímý postup do Q2 a doufám, že to letos poprvé konečně vyjde. Chci se hlavně soustředit na nastavení motocyklu pro závod než na rychlá kola, abych měl šanci bojovat vpředu a předjíždět,“ okomentoval dnešní den Filip Salač.

Filip tak má dobrý základ pro kvalitní výsledek v zítřejší kvalifikaci. Cílem bude samozřejmě přímý postup do Q2, který se Salačovi v letošní sezóně bohužel ještě nepodařil. Jakou pozici si český zástupce vybojuje pro start do nedělní velké ceny, to se dozvíme v sobotu odpoledne.

Sdílet