Automobilový slalom plný změn v kalendáři 2021

Slalom je základní a nejdostupnější automobilovou disciplínou, kde je možnost startu jak pro jezdce s licencí na slalomových speciálech a homologovaných vozech, tak také pro širokou veřejnost bez nutnosti licence a se sériovým vozem. Na začátku letošního roku jsme si mysleli, že již vliv pandemie na tuto disciplínu nebude tak významný, postupem roku však zjišťujeme, že ještě stále nemáme vyhráno a minimálně začátek sezóny se nakonec neobejde bez změn.

Na první květnový víkend byly naplánovány dva tradiční automobilové slalomy. V sobotu v Přerově na letišti a druhý byl naplánován na neděli v prostorách uzavřené testovací dráhy společnosti Continental Barum s.r.o. v Otrokovicích. Jelikož nedošlo v případě přerovského slalomu k získání souhlasného stanoviska příslušné krajské hygienické stanice, dohodnuli se oba pořadatelé na přesunutí obou slalomů, které k sobě dlouhodobě patří, na termín 12. – 13. června 2021.

Sezóna 2021 ve slalomu začne tedy až 29. května v Pačejově, respektive Janovicích. Pořadatelé Kdyně se však pro tento rok nakonec omluvili, a proto jsme velmi rádi, že pořadatelé pačejovského slalomu vyslyšeli naši prosbu a uspořádají dvojzávod.

Třetí slalomový víkend se odehraje v Násedlovicích v termínu 21. – 22. 8. 2021 na tradiční trati závodu do vrchu. Sezónu nakonec uzavře nováček v mistrovství, když jím bude slalom na polygonu ve Vysokém Mýtě, který se odehraje také jako dvojzávod v termínu 18. – 19. 9. 2021. Každý z těchto podniků má své kouzlo a je se na co těšit. Jejich organizátoři dělají vše pro to, aby se sezóna odjela v plném rozsahu s osmi závody.

Jsme si vědomi, že je tato změna přichází velmi záhy po tom, co první dva organizátoři již zveřejnili Zvláštní ustanovení ke svým podnikům. Sledujte tedy komunikační kanály slalomového mistrovství jak na webu www.autoslalom.cz tak i na facebookovém profilu Autoslalom.CZ. Brzy tam vše projde aktualizací. Než se tak stane, zde je tedy upravený kalendář. Těšíme se na Vás.

Kalendář automobilového slalom 2021

1. 29. 05. Pačejov MČR
2. 30. 05. Pačejov (Kdyně) MČR
3. 12. 06. (01. 05.) Přerov CEZ, MČR
4. 13. 06. (02. 05.) Zlín CEZ, MČR
5. 21. 08. Násedlovice MČR
6. 22. 08. Násedlovice MČR
7. 18. 09. Vysoké Mýto MČR
8. 19. 09. Vysoké Mýto MČR

Komise AS

Sdílet