Tým Janík Motorsport pokračuje v předsezónních testech

V pořadí již druhý TCR test absolvoval tým Janík Motorsport v jezdeckém složení Homola‑Galáš a to v druhém dubnovém týdnu, kdy zavítal na závodní okruh Zandvoort v Nizozemí. Zatímco pro prvního jmenovaného jezdce je okruh dobře známý, tak pro českého reprezentanta a člena ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky Jáchyma Galáše byl tento závodní okruh novinkou.

Teplotní podmínky na okruhu v Zadnvoortu byly velmi podobné tomu s čím se tým již setkal na minulém testování na německém Nürburgringu, kdy se teploty pohybovaly okolo 2‑4 stupňů celsia. I přes ztížené klimatické podmínky se dařilo oběma jezdcům zkoušet různá nastavení na závodních speciálech Hyundai i30 N TCR a na základě vyhodnocování dat od závodních inženýrů, tak aplikovat změny, které vedly ke zlepšení časů.

Spolupráce obou jezdců fungovala na výbornou, kdy Maťo Homola přispíval svými zkušenostmi s tímto okruhem, které načerpal v minulých letech a mohl tak instruovat svého týmového kolegu Jáchyma Galáše, jenž si při testu vedl velmi obstojně. Dalším testem, který tým čeká, bude slovenský Slovakia Ring, na kterém se uskuteční první letošní závodní víkend série TCR Europe.

Sdílet