Aktualizace opatření při testování vozidel rally

Centrální testování vozidel s registrační značkou proběhne 24. – 25. 4. ve Zlíně a 30. 4. až 2. 5. 2021 v Praze. Původní registrace zůstávají v platnosti. Přihlášení na centrální testování je možné provést zde. Vzhledem k současné epidemické situaci je nutné přijmout níže uvedená opatření.

• Na testování není možná přítomnost zástupce Ministerstva dopravy, po skončení celého procesu (měření hluku, testování, emise, STK) je nutné zanechat zanechat PSV, protokol o měření emisí, protokol o STK a zelenou kartu nebo její kopii na příjmu tzn. na stanovišti registrace u Autoklubu ČR. Distribuce těchto dokumentů bude po hromadné kontrole a parafování Ministerstvem dopravy prováděna přímo na jednotlivých podnicích SONAX MČR v rally a Autoklub Rallysprint série.
  • Vstup do příjmu vozidel je možný pouze pro jednu osobu, zástupce vozidla (klubu).
  • Vstup do prostor SME a STK je možný pouze pro dvě osoby s vozidlem.
  • Autoklub České republiky zajistil antigenní testování přímo v areálu testování vozidel rally.
  • Podmínkou vstupu do areálu je absolvování tohoto antigenního testu na místě. Naplánujte si, prosím, vaše antigenní testy tak, abyste měli antigenní test při testování vozidel v čase delším než 72 hodin od
    vašeho posledního testu. Tento antigenní test bude pro účastníky proveden zcela zdarma.
  • V případě osob, které si udělali antigenní test dříve (v čase kratším než 72 hodin), zaplatí dotyční za test na místě 350 Kč.
  • Vstup do areálu bude umožněn také osobám s negativním výsledkem Antigenního nebo PCR testu na průkaz SARS-CoV-2 a to v případě, že test (výsledek vyšetření) nesmí být starší 72 hodin a bude certifikovaný.
  • V případě prodělání SARS-CoV-2 v posledních 90 dnech, je nutné se prokázat potvrzením o prodělání nemoci od praktického lékaře nebo Krajské hygienické stanice.
  • Žádáme o dostavení vozidel přesně na rezervovaný čas tzn. ani dříve a ani později.
  • Je nutné, aby vozidla i s doprovody po skončení všech úkonů spojených s testováním co nejrychleji opustila areál.

Vymezení hygienických podmínek pro testování ve Zlíně najdete zde.

Více informací najdete zde.