Online Kopná láká na virtuální rychlostní zkoušku Kameňák

Zahajovacím podnikem druhé sezony SONAX Mezinárodního mistrovství České republiky v Online Rally bude 2. RALLYSERVICE.CZ Online Rally Kopná. Virtuální závod se uskuteční od 6. do 11. dubna 2021 a stejně jako v minulém roce poběží tato soutěž i celý seriál na legendární hře Richard Burns Rally a online pluginu RBR Czech.

Druhá sezona virtuálního šampionátu opět obsahuje sedm soutěži oficiálně spojených se skutečnými rally. Kopná stejně jako v reálném rallysprintovém seriálu zahájí také online sezonu a jako otvírák celého seriálu rovnou nabídne velkou atrakci – promotérská skupina NRC totiž přes zimu zajistila vytvoření rychlostní zkoušky Kameňák pro hru Richard Burns Rally a ta si při virtuální Kopné odbude svou premiéru.

Tento test je nedílnou součástí slušovického rallysprintu už řadu let. Patří k prubířským kamenům valašské soutěže a ani v digitální podobě tomu nebude jinak. Téměř osmikilometrový úsek na úzkých lesních asfaltkách kombinuje rychlé pasáže s technickými zatáčkami, vše navíc umocňuje výrazný výškový profil s řadou členitých míst. V kombinaci s již dříve představenou RZ Zádveřice to znamená, že účastníci letošní virtuální Kopné si budou moci užít přes 45 autentických soutěžních kilometrů věrně odpovídajících skutečné předloze.

Uzávěrka přihlášek na 2. RALLYSERVICVE.CZ Online Rally Kopná je stanovena na pátek 2. 4. 2021 o půlnoci a už teď je jasné, že se na startu opět sejde slušná konkurence. Autoklub České republiky do této chvíle vydal přes dvě stovky esport licencí pro rally a drtivá většina jejich držitelů už také figuruje na průběžném seznamu přihlášených. Nejpočetnější konkurence se sejde ve speciálech nejvyšší třídy Rally2/R5. S jedním z nich se představí také obhájce premiérového mistrovského titulu, Dennis Zeťák ze Slovenska, který mistrovský Citroën C3 R5 pro letošní rok vyměnil za nejnovější Ford Fiesta Rally2. Zajímavé souboje se ale dají očekávat také v dalších vypsaných kategoriích, mezi které patří atraktivní zadokolky R-GT a dvoukolky tříd RC3, RC4 a RC5.

Další informace k závodu i celému šampionátu jsou k dispozici na webu www.onlinerally.cz a připojených sociálních sítích Online Rally CZ na facebooku a instagramu.

Onboard z virtuální RZ Kameňák najdete zde.

Sdílet