Filip Salač odstartuje z osmé řady

Druhým dnem dnes pokračoval letošní první podnik světového šampionátu silničních motocyklů MotoGP v Losail. Na okruh opět vyjel v kategorii Moto3 Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky. Na programu byl dnes poslední volný trénink a kvalifikace. Salačův tým po nevydařeném pátku laboroval s motocyklem, správný recept bohužel nenašel. Český zástupce do zítřejšího závodu odstartuje z osmé řady.

Dopolední volný trénink znamenal pro Filipa sedmnáctou pozici a také nepříjemný pád. Přímý postup do Q2 se tak nepodařil a bylo jasné, že Salače čeká urputný souboj o postup z Q1. S průběhem soboty tak rozhodně nebyl spokojený. „Dnešek bych hodnotil tak, že to byla jedna velká tragédie. Ve třetím tréninku jsem měl v první kole pád, nevím, jestli jsem na něco najel, nebo mě podfoukl vítr, ale když jsem pustil přední brzdu při nájezdu do sedmé zatáčky, tak se mi pomalu zavřel předek a nedokázal jsem to ustát. Ke konci jsem vyjel na nových pneumatikách a nedokázal jsem zrychlit. Chtěli jsme se pokusit o postup do Q2, ale nešlo,“ popsal zklamaně dnešní dopoledne Salač.

Náladu si bohužel český jezdec nezlepšil ani v kvalifikaci. V rámci Q1 dokončil desátý a postup do Q2 mu tak unikl. Osmá řada a celkově 23. pozice na startu zítřejšího závodu sice není důvodem ke spokojenosti. Je však nutné připomenout, že v loňském roce Filip startoval z dvacáté pozice, a nakonec si vybojoval skvělé osmé místo v cíli závodu. „Do kvalifikace jsme vyjeli na použitých pneumatikách, chtěl jsem dát dvě kola abych zase dostal zpátky trochu feeling. Teplota trati nebyla tak vysoká, povedlo se to, nejel jsem špatně. Po nazutí nových pneumatik jsme se v týmu bavili, že to dokážu zajet i sám. Dohodli jsme se, že mě vypustí, ale jak dali motorku do startováku, tak jsme prostě jen čekali. Sám to nechápu, při výjezdu z poslední zatáčky mi odpočet času na budíku ukazoval 36 vteřin do konce kvalifikace. Každopádně beru to na svou zodpovědnost, je to moje chyba, měl jsem si prostě písknout, že jedu. Zítra není co ztratit, nastavení motorky máme, zítra by měl být silný vítr a Valentino Rossi říkal, že si nemyslí, že by se vůbec mělo zítra závodit kvůli písku na trati. Uvidíme, jak to bude probíhat, na dnešek bych chtěl zapomenout a všechnu zodpovědnost beru na sebe, motor jsme ráno vyměnili, takže motorka jela dobře, uvidíme zítra, držte mi palce,“ okomentoval Filip Salač dnešní kvalifikaci.

Zítřejší závod můžete sledovat od 16:00 hodin středoevropského času. Filip nemá dobrou výchozí pozici, ale v loňském roce na tomto okruhu dokázal, že to pro něj nic neznamená. Zda se mu podaří vybojovat první letošní mistrovské body budeme vědět zítra po páté hodině odpoledne.

Sdílet