O MiniGP World Series je velký zájem, hlásí Matěj Smrž

V minulém týdnu jsme psali o vzniku nové platformy MotoGP – FIM World Series MiniGP, světový šampionát jezdců ve věku 10–14 let v disciplíně Miniracing. O posledním vývoji informuje Matěj Smrž, člen pracovní skupiny připravující MiniGP za Komisi silničních závodů Mezinárodní motocyklové federace FIM.

„MiniGP World Series je jednoznačně obrovskou příležitostí a takříkajíc dírou na trhu. Je skvělé, že představitelé FIM společně s úzkým vedením promotérské společnosti Dorna Sports tento úžasný projekt nastartovali. Dělá mi velikou radost, že jsem byl vybrán do pracovní skupiny MiniGP World Series a jsem tak od počátku u takto významné události v silničním motocyklovém sportu,“ uvedl Matěj Smrž. Rozjetí nového šampionátu může komplikovat současná situace. „Doba není s ohledem na Covid-19 jednoduchá a rozhodně nebude lehké celý koncept rozjet, ale jsem si jistý, že si s tím zcela jistě poradíme. Nyní pracujeme na sportovních předpisech a ve spolupráci s technickou komisí jsou připravovány i technické předpisy,“ podotkl Matěj Smrž.

Zveřejnění záměru světové série MiniGP vzbudilo velký ohlas. U nás je Miniracing stále populárnější, i díky zásadním změnám, které vedly ke zkvalitnění Mini Racing Czech Republic pod hlavičkou Autoklubu ČR a velice dobrému zaplnění startovních roštů. Můžeme se na MiniGP těšit i v České republice? „Zájem o MiniGP World Series je opravdu veliký, každým dnem nám chodí e-maily z celého světa od mnoha federací. Domácí scénu může těšit, že o MiniGP World Cup projevila zájem také Alpe Adria Motorcycle Union, jejímž členem je Autoklub ČR, a jednou by se tak molho jet i v České republice,“ prozradil Matěj Smrž.

V příloze najdete prezentaci FIM MiniGP World Series – ke stažení ZDE

Sdílet