Matěj Smrž členem pracovní skupiny FIM World Series MiniGP

Mezinárodní motocyklová federace FIM a společnost Dorna Sports, promotér mistrovství světa silničních motocyklů, dnes oznámili vznik nové platformy MotoGP – FIM World Series MiniGP. Jedná se o světový šampionát jezdců ve věku 10–14 let v disciplíně Miniracing. Členem pracovní skupiny připravující MiniGP byl za Komisi silničních závodů FIM jmenován Matěj Smrž. Je členem Prezídia Autoklubu ČR a předsedou Komise silničních závodů motocyklů.   

„Miniracing na úrovni mistrovství světa, to je určitě skvělá myšlenka, která je dalším stupněm motivace nejmladších jezdců, vede k popularizaci motocyklového sportu a zvyšování fanouškovské základny,“ přivítal světovou sérii MiniGP Matěj Smrž. Koncept spočívá v odjetí národních a regionálních seriálů, jejichž vítězové postoupí do závěrečného závodu, který se uskuteční v rámci poslední MotoGP ve Valencii. Nejlepší jezdci z každého národního nebo kontinentálního poháru MiniGP budou mít, v závislosti na jejich věku a umístění, buď přímý přístup k výběru Idemitsu Asia Talent Cup, nebo možnost vstupu do Honda British Talent Cup, Northern Talent Cup, či European Talent Cup.

„Právě díky Matěji Smržovi je náš Miniracing na vysoké úrovni, těší se velkému zájmu a ukázkové jízdy akademií umožňují zazávodit si i jezdcům, kteří ještě nemají licenci. Takže určitě i zkušenosti z České republiky mohou pomoci při startu FIM World Series MiniGP. Že je Matěj Smrž za FIM oficiálním členem pracovní skupiny je tak určitě i ocenění jeho práce. Jsem moc rád, že zástupci FIM a Dorna Sports ocenili odborné kvality Matěje, a je to on, kdo byl vybrán, aby seriál vybudoval,“ uvedl Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR.

Sdílet