Na Zlatý Volant do Autoklubu ČR přijede i Kubica

Oblíbený Zlatý volant se bude konat také v letošním roce. Z důvodu vládních opatření přistoupili organizátoři této ankety ke snížení počtu ocenění, konkrétně na počet čtyř ocenění. Ocenění pro světovou osobnost motoristického sportu obdrží polský závodník a někdejší pilot F1 Robert Kubica. Za celoživotní přínos motoristickému sportu bude oceněn in memorian Břetislav Enge, jeho cenu převezme syn Tomáš.

O tom, komu budou patřit ceny Zlatý volant a Zlatá řídítka pro nejlepší tuzemské závodní jezdce, rozhodnou motorističtí fanoušci v on-line hlasování. Hlasování o nejlepší tuzemské jezdce sezony 2020 organizátoři spustí 27. ledna, vybírat svého favorita fanoušci mohou do 10. února. Předávání cen se zhostí generální ředitel skupiny ORLEN Unipetrol Tomasz Wiatrak společně s prezidentem Autoklubu České republiky Janem Šťovíčkem a předsedou představenstva společnosti AUTODROM MOST a majitelem agentury POZITIF Josefem Zajíčkem.

Seznam nominovaných bude uveden na webových stránkách www.zlatyvolant.cz, přičemž pro zamezení duplicity hlasů, bude možné z každé IP adresy odeslat pouze jeden hlas. Pokud bude některý z favoritů veřejnosti ve výčtu chybět, bude možnost jej doplnit v individuálním políčku. Vyhlášení výsledků se poté odehraje v nádherném Smetanově sálu klubového domu Autoklubu České republiky ve čtvrtek 18. února 2021.

KUBICA Robert (pol), Reserve Driver of Alfa Romeo Racing, portrait during the first session of the Formula 1 Pre-season testing 2020 from February 19 to 21, 2020 on the Circuit de Barcelona-Catalunya, in Montmelo, Barcelona, Spain – Photo Florent Gooden / DPPI