Jan Šťovíček zvítězil v prezidentských volbách

V pátek 11. prosince 2020 ve 14:00 hodin v sídle Autoklubu České republiky zahájila komise skrutátorů za přítomnosti notáře a předsedkyně Revizní komise Autoklubu ČR vyhodnocování hlasování do voleb, které proběhly distančně ve 14 volebních místech po celé České republice ve dnech 9. – 10. 12. 2020.

Na základě řádné a včasné registrace od jednotlivých klubů bylo oprávněno hlasovat celkem 277 delegátů, přičemž k hlasování se dostavilo 263 delegátů. Dle pravidel pro rozhodování mimo zasedání XVI. Valné hromady Autoklubu ČR bylo k přijetích jednotlivých usnesení třeba 139 hlasů.

Nejvíce sledovanou byla logicky volba prezidenta Autoklubu České republiky. Tu ovládl stávající prezident Jan Šťovíček s podporou 201 hlasů, post prvního viceprezidenta obhájil Stanislav Minářík a na složení zvoleného Prezídia, Revizní Komise i předsedu Národního odvolacího soudu se můžete podívat níže.

Zvolené Prezídium

Jiří Čáp