Novinky ze zasedání Komise motokrosu AČR

Ve středu 11. listopadu 2020 zasedla prostřednictvím videokonference Motokrosová komise Autoklubu ČR spolu s promotérem MM ČR senior.

V úvodu komise zhodnotila sezonu 2020. Ta se navzdory okolnostem uskutečnila takřka v kompletním rozsahu. Jakmile to epidemiologická situace dovolí, chtěli bychom uspořádat v budově Autoklubu ČR vyhlášení mistrů ve smyslu loňského vyhlášení MM ČR junior a senior, ale i s disciplínami supermoto, side a quad.

Pro rok 2021 pokračuje sedmidílný seriál Mezinárodního mistrovství České republiky jednotlivců a jednoho závodu družstev se stávajícím promotérem a třídami MX1, MX2, Veterán a nově 85ccm.

Jezdci kategorie 85ccm pak budou mít svůj šampionát kombinovaný – část závodů pojedou v rámci Mezinárodního mistrovství ČR a část v rámci Mezinárodního mistrovství ČR juniorů s tím, že do celkového hodnocení se jim budou započítávat všechny závody, celkem tedy 13 závodů.

Kategorie Žen pojede od roku 2021 společně s MMČR juniorů. Zároveň bude třída Žen vloženou třídou do MM ČR družstev. I tento závod se bude započítávat do celkových výsledků seriálu.

Pro následující rok přidáváme možnost účastnit se na motocyklu 250ccm 2T v rámci kategorie MX2 (pro juniorský i pro seniorský šampionát).

Přesná specifikace všech změn bude uvedena v ročence Motocyklového Sportu AČR a příslušných řádech, které budou publikovány v následujících týdnech.

Komise by i touto cestou chtěla poděkovat všem jezdcům, pořadatelům, partnerům i příznivcům za podporu.

Sdílet