Světové plochodrážní závody u nás znají své termíny

Předběžné kalendáře FIM Speedway Grand Prix i dalších světových závodů v disciplíně plochá dráha jsou zveřejněny a potěšily bezpochyby také české fanoušky. V prvně jmenované sérii nechybí pražská Markéta, kde se motory plochodrážních motocyklů rozburácejí 5. června.

Český podnik se tak stane nejdéle působícím závodem v kalendáři tohoto významného seriálu, jehož je součástí již od roku 1997. „Pořadatele z pražské Markéty musím pochválit, jako jediní společně s polskými pořadateli v letošním roce dokázali uspořádat podnik FIM Speedway Grand Prix. Všichni ostatní své závody zrušili a je tak logickým vyústěním této situace zařazení pražského do kalendáře tohoto věhlasného seriálu i v roce 2021,“ směroval pochvalu na adresu pořadatelů v čele s Pavlem Ondrašíkem prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček.

Pardubická Zlatá přilba bude opět hostit podnik seriálu FIM Flat Track World Championship. Tato rozvíjející se disciplína si již našla oblibu řady fanoušků a je tak potěšitelné, že právě Česká republika má v tomto seriálu své zastoupení v podobě předposledního závodu seriálu. A to nebude o prvním říjnovém víkendu příštího roku vše. „Pardubičtí pořadatelé se významně podílejí na tom, že jsme pořadatelskou velmocí. Za organizaci dvou různých závodů mistrovství světa patří týmu okolo Evžena Erbana a Petra Moravce hluboký obdiv. Závod o 73. Zlatou přilbu města Pardubic bude třešničkou na dortu tohoto nabitého víkendu, na který se osobně již teď moc těším,“ prozradil prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček.

Velmi zajímavou podívanou bude zcela jistě zmíněný druhý světový podnik při pardubické Zlaté Přilbě. Jedná se samozřejmě o poslední finálové klání šampionátu FIM Speedway U21 World Championship. Zde opět zabojují naděje světové ploché dráhy a nezbývá než doufat, že se vše odehraje za přítomnosti plných tribun pardubického stadionu ve Svítkově. Stejně jako závod Flat Tracku i světový závod juniorů bude tvořit doprovodný program k 73. Zlaté přilbě města Pardubic.

Sdílet