Závody automobilů do vrchu budou mít novou komisi

Letošní sezóna závodů automobilů do vrchu byla bohužel zkrácená kvůli pandemii COVID-19. Nová sezóna se však každým měsícem přibližuje a disciplína do ní půjde také s novým složením komise, která nyní čeká na schválení Prezídiem Autoklubu ČR a po Valné hromadě začne oficiálně pracovat.

Předsedou komise bude jmenován Ing. Josef Michl, nedávno ještě aktivně závodící mnohonásobný mistr České republiky i Evropy a osobnost české vrchařské scény s padesátiletými zkušenostmi.  V jeho pravomoci je navrhnout Prezídiu složení komise, která bude pětičlenná. Členy se stanou:

• Stanislav Minářík, místopředseda
  • Miloš Beneš, zástupce jezdců
  • Lukáš Malík, Race director
  • Miroslav Smolík, činovník pro bezpečnost závodů
  • Jiří Venuš, sportovní komisař

Budoucí komise se sešla prostřednictvím online videokonference a projednala návrhy i náměty pro svou další práci. Ty budou probíhat až po oficiálním schválení komise Prezídiem Autoklubu ČR. Žádný z níže popsaných bodů tak zatím není závazným stanoviskem pro sezónu 2021! Z námětů a návrhů stojí za zmínku hlavně tyto body:

• Systém mistrovství ještě bude diskutován a plánu je také projednání možných variant ohledně započítávání výsledků;
  • Snaha o pomoc pořadatelům ze strany komise včetně oblasti zajištění bezpečnosti na závodech;
  • Lepší medializace disciplíny;
  • Pohár vítězů, do kterého budou každoročně vyryta jména vítězů a mistrů sezony;
  • Do kalendáře budou zařazeny i zahraniční závody s vlastním hodnocení pro případ omezení sportovních podniků v ČR;
  • Vzhledem k trvající pandemii bude třeba učinit kalendář závodů variabilním;
  • Podniky České trofeje se budou konat u nás a na Slovensku. O možnostech startů v Rakousku se jedná;
  • Závody MČR na našem území budou organizovány společně s podniky mistrovství Rakouska, Německa a Slovenska;
  • Jedná se o zahraničních podnicích MČR na Slovensku, v Rakousku, Německu a Itálii;
  • Pořadatelé z Náměště, Vrbna a Lanškrouna o zařazení do MČR nepožádali;
  • Termíny MČR nesmí být v kolizi s termíny FIA šampionátů