Páté místo v tréninku pro Filipa Salače

Třináctým letošním podnikem seriálu MotoGP je o tomto víkendu Velká cena Evropy na trati ve španělské Valencii. Nechybí zde ani kategorie Moto3 se stájí Rivacold Snipers Team, jejímž jezdcem je také český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky Filip Salač. Tomu se na této trati v loňském roce podařilo zajet životní a dosud nepřekonaný výsledek v podobě pátého místa. Čeští fanoušci tak s napětím očekávali, jak se Filipovi povede tentokrát.

Závodní víkend začal dnes prvním a druhým volným tréninkem. Dopoledne se český reprezentant pohyboval na mokré trati v první polovině startovního pole, nakonec ve výsledkové listině figuruje jako třináctý.  Ve druhém volném tréninku trať postupně osychala a suchá stopa byla často velice úzká. Filip se ničeho nezalekl, zaznamenal pátý nejrychlejší čas a jízdu si velice užíval. Dnešní den tedy hodnotí pozitivně.

Dnes byl těžký den, protože ráno byla trať úplně mokrá a ve druhém tréninku to osychalo. Bylo to podobné jako v Le Mans první den. Na mokru jsem měl dobrý pocit, ale nepodařilo se mi dát žádné čisté kolo ke konci tréninku po druhé zastávce v boxech. Pokaždé jsem udělal nějakou chybu, bylo z toho třinácté místo, ale i tak to nebylo špatné. Ve druhém tréninku to osychalo a bylo to hodně na srdce, suchá stopa měla dvacet až třicet centimetrů a jen jsem si říkal, kdy mi to ustřelí. Chvíli jsem byl i první, nakonec jsem dokončil pátý. Tento trénink byl hodně důležitý, protože přes noc i zítra ráno má pršet. Měl bych tedy jít přímo do Q2, a to mi hodně usnadní cestu, každopádně jsem s dnešním dnem moc spokojený. Teď půjdeme analyzovat data, protože nějaké zatáčky byly už suché tak je potřeba to porovnat pro zítřejší kvalifikaci, kde by mělo být opět sucho. Uvidíme, dnes jsem si to hodně užil a těším se na zítra, ” okomentoval první den ve Valencii Salač.

Zítra čeká českého jezdce dopolední třetí volný trénink. Ten rozhodne o tom, ve které kvalifikaci se Filip představí. V Aragónu se mu podařilo ovládnout Q1, uvidíme tedy, jakou formu předvede v kvalifikaci tentokrát. Jezdec zmínil, že po povedeném pátku to vypadá na přímý postup do Q2. To by se Filipovi hodilo pro případné vylepšení svého bodového konta v nedělním závodě. Z jaké pozice nakonec do závodu odstartuje, to se dozvíme zítra po poledni.

Sdílet