1. Online Rally Klatovy se blíží

Premiérový ročník SONAX MMČR v Online Rally míří do svého finále. Před sebou má dva závěrečné podniky, přičemž tím nejbližším bude v polovině října 1. Online Rally Klatovy. Za její organizací stojí pořadatelé z Pošumavského automotoklubu, kteří zároveň na začátek listopadu plánují uskutečněné reálné klatovské rally odsunuté z původního jarního termínu.

Virtuální předehra bude jednou ze dvou posledních šancí pro pravidelné účastníky, jak zasáhnout do průběžného stavu šampionátu. V západních Čechách je pro ně připraveno celkem devět rychlostních zkoušek, jejichž souhrnná délka lehce přesahuje 80 kilometrů. Tratě budou kombinovat kopcovité lesní úseky, odpovídající šumavským hvozdům, a rovněž testy zasazené do prostředí českého venkova.

Úvodní devítikilometrová rychlostní zkouška bude okruhová po vzoru populárního čínovského okruhu, posádky většinu její trati absolvují dvakrát. Pak už následují čtyři klasické rychlostní zkoušky, jejichž dvojité průjezdy budou proloženy dvěma servisními pauzami. Většina z nich má techničtější charakter, vlivným faktorem pak bude také přicházející podzimní počasí, jehož předpověď patrně donutí posádky sáhnout také po vlhké a mokré směsi pneumatik.

Seznam přihlášených jezdců den před uzávěrkou obsahoval bezmála 250 jezdců a do finální uzávěrky lze předpokládat příchod ještě dalších registrací. Seriál SONAX MMČR v Online Rally tak i ve své závěrečné fázi neztrácí na popularitě. Mezi potvrzenými registracemi nechybí nikdo z adeptů na přední příčky jak v celkové klasifikaci, tak v jednotlivých třídách.

Start prvního ročníku Online Rally Klatovy je naplánován na úterý 14. října, závod se pak uzavře v následující neděli o půlnoci. Západočeské rally bude v pondělí ještě předcházet shakedown a seznamovací jízdy. Pro aktuální informace a výsledky sledujte web šampionátu SONAX MMČR v Online Rally www.onlinerally.cz a přidružené sociální sítě facebook a instagram Online Rally CZ!

Sdílet