Filip Salač v Le Mans vyhrál druhý trénink!

Start desátého podniku světového šampionátu silničních motocyklů MotoGP na okruhu Le Mans přinesl Filipu Salačovi životní výsledek. Vůbec poprvé vyhrál ve své kategorii Moto3 volný trénink. Podařilo se mu to v tom druhém odpoledne, ráno zajel čtvrtý čas. Český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu ČR už se těší na zítřek a hlásí, že do toho dá všechno!

Salač vyhrál druhý trénink v posledním kole, které zajel v čase 1:44,820 a porazil tak druhého Romana Fenatiho o 0,039 s.

„Jsem strašně rád, že se to dneska povedlo. Jak na vodě, tak i na polosuchu jsem byl rychlý. Ráno jsem měl nejlepší čas v půlce tréninku. Pak jsem zajel do boxů a po návratu na trať bylo pár momentů, kdy jsem málem spadl. Do druhého tréninku jsem vyjel na mokrých pneumatikách, trať ale byla už místy sušší. Vyměnili jsme pneumatiky, stroj jsme nastavili na suchý povrch a zajížděl jsem výborné časy. Pak jsem zajel super kolo a vyhrál celý trénink. Děkuji moc všem za podporu, zejména prezidentu Autoklubu České republiky, panu Šťovíčkovi, který mi v minulých týdnech hodně psychicky pomohl. Vím, že je to sice jen pátek, ale tento výsledek byl důležitý jak pro mě, pro mojí hlavu tak i pro to, že jsem byl zase vidět na špici. Už se těším na zítra a dám do toho všechno!“ hlásí odhodlaně Filip Salač.

„Filipovi moc gratuluji! V posledních týdnech, kdy příliš nedařilo, jsme rozebírali situaci, ten minulý závod v Barceloně, kdy dojel na bodech, byl posun k lepšímu. Dnešek byl famózní a věřím, že se mu bude dařit i zítra a hlavně v nedělním závodě,“ uvedl Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR.

Francouzské město a okruh Le Mans jsou legendou motoristického sportu proslavenou vytrvalostními podniky a dalšími závody automobilů a motocyklů. Zítra MotoGP pokračuje třetím volným tréninkem a kvalifikací.

Sdílet