V juniorském motokrosu jsou letošní tituly rozdány

Posledním závodem v Hradišti jsme uzavřeli letošní sezónu MMČR Junior. Počasí bylo ideální, trať skvěle připravená a tvrdé souboje o mistrovský titul nabídly všechny třídy. Juniorskými mistry pro rok 2020 se nakonec stali Josef Vrtal v kategorii do 50 ccm, Standa Pojar v „pětašedesátkách“ a v kubatuře do 85 ccm Julius Mikula. Již v minulém týdnu získali titul Petr Rathouský ve třídě 125ccm 2T respektive Jan Wagenknecht v MX2 Junior.

V kategorii 85ccm měl nejlépe k titulu nakročeno Julius Mikula, kterého stíhal pouze Víťa Marek. Po startu první rozjížďky se na čele objevil překvapivě Ferdinand Lipka, kterého však brzy předjel Víťa Marek. Špatný start měl naopak Julek Mikula, jenž jízdu začínal ze zadních pozic. Na třetí příčce se pohyboval Dominik Kučeřík. Víťa Marek si v průběhu rozjížďky vybudoval dostatečný náskok a rozjížďku s velkým náskokem vyhrál. Hezkou stíhací jízdu předvedl Julek Mikula, jenž si druhým místem v rozjížďce zajistil titul pro rok 2020. Třetí příčku obsadil Jiří Klejšmíd. Čtvrtý byl Dominik Kučeřík a pátý dojel Tomáš Ptáček. Ve druhé rozjížďce byl na startu nejrychlejší Víťa Marek, kterého pronásledoval čerstvý mistr Julek Mikula. V prvním kole si pozice vyměnili a diváci mohli sledovat nádhernou bitvu těchto mladých talentů českého motokrosu. Na třetím místě jel Martin Závrský následovaný Jirkou Klejšmídem. V pátém kole udělal Julek Mikula drobnou chybu, upadl a vedení převzal Víťa Marek, vytvořil si náskok, který už do cíle udržel a připsal si druhou výhru. Julek Mikula dorazil se ztrátou necelých pěti vteřin druhý. Martin Závrský se v posledním kole propadl z bronzové pozice až na šestou příčku, třetí nakonec dojel Jiří Klejšmíd, čtvrtý Antonín Kabát a pátý Tomáš Ptáček. „S dnešním závodem jsem maximálně spokojený, ani jsem to nečekal, protože Jula je velký soupeř. Jsem moc rád, že jsem dnes dokázal vyhrát. Škoda že Julek ve druhé jízdě upadl, protože věřím, že jsme mohli na trati předvádět bitvu až do cíle“ poznamenal k sobotnímu výkonu Vítězslav Marek. Sezónu hodnotí kladně také vítězný Julius Mikula. „Se sezónou jsem spokojený, povedlo se mi získat titul a myslím, že jsme s Víťou předváděli hezké závody. Škoda, že jsme nemohli jezdit i v zahraničí, ale asi to tak mělo být. Děkuji moc všem, co mě podporují, sponzorům a celé rodině,“ uzavřel své hodnocení Julek.

 

Mezi menšími motocykly 65 ccm měl k titulu nejblíže Stanislav Pojar, který měl před druhým Davidem Widerwillem náskok osmi bodů. Od startu vyjel k titulu jezdec s číslem 503, tedy prozatímní lídr třídy Standa Pojar, následovaný Dominikem Čižinským a Filipem Křivanem. Naopak David Widerwill měl špatný start a musel se začít velkou stíhací jízdu. První místo se do konce rozjížďky již nezměnilo a Standa Pojar si tak připsal plný počet bodů. O druhé místo sváděl souboj Dominik Čižinský nejprve s Filipem Křivanem a poté s Davidem Widerwillem. Druhé a třetí místo nakonec připadlo týmovým kolegům z Cermenu a to Davidu Widerwillovi a Dominiku Čižinskému, čtvrtý dojel Jan Veselý a pátý Matyáš Výleta. Ve druhé jízdě se ujal vedení David Widerwill před Standou Pojarem a Dominikem Čižinským. I když druhá jízda znovu přinesla plno zajímavých soubojů, tak se pořadí na bedně již neměnilo. Standa Pojar tak získal titul a David Widerwill vyhrál celkové hodnocení závodu v Hradišti díky lepšímu umístění v druhé jízdě. Čtvrté místo v rozjížďce získal Jan Veselý a pátý dojel Matyáš Výleta. „S letošní sezónou jsem spokojený, ale mrzí mě technické problémy, které jsem měl v Kaplici a v Karlíně, kde jsem dokonce závod nedojel,“ krátce zhodnotil Stanislav Pojar svou mistrovskou sezónu.

Mezi nejmenšími padesátkami v Hradišti potvrdil roli nejlépe startujícího jezdce opět Patrik Nohavica a vypálil z brány jako první. V zádech měl Pepu Vrtala a Hugo Branta, kteří byli před závodem adepty na titul. Patrik Nohavica nakonec do cíle dorazil jako první. Druhé místo nakonec vybojoval Hugo Brant a třetí dojel Pepa Vrtal. Čtvrtý dorazil Dominik Hasoň a pátý Sebastian Pacovský. Na start druhé rozjížďky přijížděl Pepa Vrtal s náskokem osmi bodů na Hugo Branta a titul tak stále mohli získat oba jezdci. Po startu však všem vypálil rybník opět Patrik Nohavica. Druhý odstartoval Pepa Vrtal stíhaný Hugo Brantem, kterého v pátém kole předjel Dominik Hasoň, jenž měl následně pád a nakonec dojel osmý. V cíli byl nakonec první Patrik Nohavica, druhý dojel Pepa Vrtal a třetí místo obsadil Hugo Brant. Čtvrtou příčku si vyjezdil Vojtěch Kuthan a pátý byl Sebastian Pacovský. Mistrovský titul si tak vybojoval Pepa Vrtal. Své dojmy nám po závodě sdělil i mistr nejmenší kubatury Pepa Vrtal. „Letošní sezóna byla dobrá. Jsem spokojený až na závod v Klukách, kde jsem spadnul, ale vyhrál jsem nakonec mistra tak jsem moc rád. Hugo Brant i Patrik Nohavica jsou dobří jezdci a bylo těžké s nimi závodit. Moc bych chtěl poděkovat celému týmu a taťkovi s mamkou, že mi pomáhají“ poznamenal Pepa k letošní sezóně.

Letošní sezóna MMČR Junior byla závodem v Hradišti uzavřena. Poslední závod v Dalečíně kde měli závodit jezdci v kategorii do 85 ccm, byl zrušen. Děkujeme všem jezdcům za účast na závodech i pořadatelům za organizaci. Gratulujeme vítězům a Těšíme se na příští sezónu.

Sdílet