Přijeďte se svézt do Přerova

Sezóna Autoklub Mistrovství České republiky ve slalomu 2020 se pomalu chýlí ke konci. Poslední dvojzávod bude hostit letiště v Přerově o prvním říjnovém víkendu. Přerovský závod bude zařazen také do mezinárodního mistrovství FIA CEZ, neboli zóny střední Evropy. Zavítejte do Přerova ve dnech 3. – 4. října 2020 a můžete sledovat těsné souboje, při kterých rozhodují mnohdy jen tisícinky vteřin.

„Automobilový slalom je jednou z nejdostupnějších motoristických disciplín s velkým autem. Pak již stačí mít automobilovou helmu, funkční pásy a auto, které má platnou technickou kontrolu. Díky takové volnosti mohou ve slalomu soutěžit i amatérští jezdci se svými běžnými auty,“ sdělil tajemník závodu Jiří Procházka. Nutno říci, že zájemci z řad široké veřejnosti nemusí vlastnit licenci a jsou pro ně vypsány třídy s označením L6 a-d. Rozhodně si tuto možnost nenechte ujít, neboť můžete získat návyky a jistotu v řízení automobilu, kterou na běžných komunikacích jen tak nezískáte a dokonce je to levnější, než si platit drahé jízdy na okruhu či testovacím polygonu.

Specifikem automobilových slalomů je, že se na jednom voze mohou střídat až tři jezdci a jeden jezdec může soutěžit hned ve dvou vozech různých tříd. Navíc na těchto závodech panuje více než přátelská atmosféra. Často profesionální jezdci poradí těm novým jak nafoukat pneumatiky nebo jim nastíní lepší stopu do branek. Ti tak získávají nejen nové přátele, ale především tak sbírají cenné zkušenosti v řízení svých vozů a poznávají jejich limity.

Pokud tedy přemýšlíte, že byste se někdy chtěl nebo chtěla svézt na uzavřené trati ve svižném tempu, neváhejte a přihlaste se do závodu. Stejný krok kdysi udělalo několik rallyových jezdců, které dnes můžeme vídat na tratích rychlostních zkoušek. Naplno zúročili zkušenosti ze slalomu, aby mohli sbírat cenné vavříny na rally v České republice i v zahraničí.

Bližší informace a přihlášku do závodu najdete >>> https://bit.ly/33QKU6Q

Martin Bill, ilustrační foto Dan Šimek Rallyservice.cz

Sdílet