Kulatou padesátku oslaví v sezóně 2021 novopacký autokros

U příležitosti blížícího se autokrosového závodu se v ředitelské věži autokrosového závodiště ve Štikovské rokli uskutečnila ve čtvrtek 3. září tisková konference. Padesátku oslaví v sezóně 2021 novopacký autokros, když premiérový závod ve Štikovské rokli se odehrál počátkem listopadu 1971. Tehdy byla závodní trať, v porovnání se současnou, ještě zcela jiná.

Letošní motoristická sezóna je obecně výrazně ovlivněna opatřeními proti pandemii Covid-19 a řada závodů a soutěží byla zrušena. To však nic nemění na tom, že se už v polovině prázdnin rozjela letošní mistrovská autokrosová sezóna závody v Poříčí nad Sázavou. Následoval Humpolec a Nová Paka je ve dnech 11. – 13. 9. třetím pokračováním Mezinárodního mistrovství České republiky.

Díky zrušené „Evropě“ se na startu objeví kromě domácích jezdců i řada závodníků ze zahraničí, což výrazně zkvalitní konkurenci. Podle posledních informací se doposud přihlásilo více jak sto čtyřicet jezdců.

Při pohledu do jednotlivých kategorií zjistíme, že se v divizi Super Buggy přihlásilo devatenáct účastníků v čele s Grencisem, Kubíčkem, Jordákem, Štětinou, Antonym, Nikodémem, Furazhkinem a pozornost si zaslouží i pětasedmdesátiletý Jaroslav Hošek. Osmnáct závodníků zaslalo svoje přihlášky do Buggy 1600. Mezi favority patří Holzleitner, Laubach, Wibbeler, ale překvapit může na domácí trati i Filip Hartman.

V divizi „plechovek“ Touring Autocross a D5 je zatím šestnáct jezdců. Tady se zřejmě odehraje velký souboj mezi Fejfarem, Výborným, Horčičkou, Bartošem a Musilem. Pěkná účast se sešla v Junior Buggy, kde mezi patnácti účastníky vynikají Novotný, Medlík a Pytloun. Nejvíce jezdců je přihlášeno v divizi Kartcross, celkem třiadvacet v čele s Doležalem, Ducháčkem nebo Sklenářem.

V divizi 6 budou platit za největší favority Dubravský a Jánošové, v divizi 2 pak J. Bartoš ,Vávrové nebo Babák. Třicítka jezdeckých nadějí je přihlášena v kategoriích Racer Buggy 125, 160 a 250. Formální a technické přejímky začnou v pátek 11. září od 15 hodin. V sobotu 12. září zahájí závodní program první měřené tréninky v půl deváté a první závodní jízdy startují krátce před šestnáctou hodinou. Nedělní program začíná již v osm hodin druhými jízdami. Závody MM ČR vyvrcholí od 12:30 hodin semifinálovými a finálovými jízdami.

Sdílet