Filip Salač nahradí zraněného Hřavu

Nepříjemnou nehodou skončil poslední závod MOTUL FIM Superbike World Championship ve španělském Aragonu pro nadějného českého jezdce Miloslava Hřavu. Teprve šestnáctiletý závodník upadl a zlomil si obě nohy. V dalším podniku šampionátu ho nahradí Filip Salač, který si odbude závodní premiéru ve třídě Supersport 300 a hlavně pomůže svými zkušenostmi ve vývoji motocyklu kamarádovi. Ten se momentálně zotavuje v nemocnici v Zaragoze. Filip tak do Aragonu nejede za výsledky, ale zejména za pomocí s testováním.

Kalendář šampionátu nabral kvůli pandemii koronaviru v posledních týdnech doslova závodní tempo. Vážnější zranění jezdce je tak velký problém, protože seriál obvykle pokračuje hned za pár dní dalším závodem. Vedení českého týmu ACCR Czech Talent Team – Willi Race tak muselo na vzniklou situaci zareagovat velice rychle. „Miloslav Hřava spadl ve třetím tréninku a utrpěl zlomeninu obou nohou v kotníku, nyní ho tak čeká operace a dlouhá rekonvalescence. Vzhledem k tomu, že je zde celý tým i motocykl, rozhodli jsme k nasazení náhradníka. Domluvit za současných epidemiologických podmínek to nebylo vůbec jednoduché, ale díky dohodě s prezidentem Autoklubu ČR Janem Šťovíčkem za nás tento víkend pojede Filip Salač! Filipovi děkujeme za ochotu jet zde s námi, zároveň děkujeme Autoklubu ČR, panu prezidentovi Šťovíčkovi i týmu Filipa Salače za tuto možnost. Je to pro nás velký přínos, Filip má hodně zkušeností a může nám pomoci s vývojem motocyklu. Věřím, že Filip zde předvede skvělý výkon, ale jde především o testování a vývoj, tudíž nebude kladen žádný tlak na výsledek,“ prozradil manager týmu Jakub Smrž.

Filip Salač měl v letošním roce famózní vstup do sezóny v kategorii Moto3. Po nucené koronavirové pauze na povedený první závod navázal až při Velké ceně Štýrska. Nyní se přesouvá na dosud nepoznané pole. Vzhledem k chybějícím zkušenostem s jiným motocyklem nelze při prvním startu pomýšlet na špičkový výsledek. Důležitější je pomoc zraněnému kamarádovi s vývojem motocyklu. „Na závody se moc těším, jsem rád, že jsem dostal tuto příležitost. Uvidíme, jak to půjde, na tomto motocyklu pojedu teprve podruhé v životě, měl jsem možnost ho vyzkoušet jen na třech krátkých trénincích v Brně. Oproti mému motocyklu je o 70 kilogramů těžší, má nižší výkon i jiné pneumatiky. Ostatní jezdci budou mít ze začátku zcela jistě navrch, protože v Aragonu závodili již minulý víkend, ale to nevadí. Závod beru jako trénink a pomoc týmu a hlavně Mílovi, kterému přeji co nejrychlejší uzdravení,“ komentuje důvod svého startu Filip, který již dnes odjíždí za týmem do Španělska. Závodní víkend v Aragonu začíná v pátek 4. září 2020. O den později čeká jezdce první závod. Ten druhý je na programu v neděli a na startu obou klání nebude kromě Filipa Salače chybět ani druhý český účastník tohoto seriálu Matyáš Červenka.

Sdílet