Motocyklové závody proběhly v Trenčíně

První letošní závody Mezinárodního mistrovství a Přeboru České republiky SZM na přírodních okruzích se o uplynulém víkendu odjely na letišti v Trenčíně, kde se jelo ve spolupráci se Slovenskou motocyklovou federací.

Závodní trať byla podobně jako v loňském roce vymezena na letišti a o organizaci se postaral Motoclub Baláž. Kvůli pandemii Covid-19 byla dodržována přísná hygienická opatření. Bohužel kvůli tomu musel být omezen počet přihlížejících diváků. Víkend začal již v pátek pěkným slunečným počasím, ale jednu noc se nad letištěm prohnala bouřka, která některým poničila zázemí. Ke konci závodů se začaly objevovat přeháňky, kvůli kterým musel být předčasně ukončen závod nejsilnější třídy na 600 ccm.

Závodu se zúčastnilo 200 závodníků z devíti evropských zemí, kteří se zúčastnili nejrůznějších kategorií od historických strojů až po ty současné, včetně sajdkár. Do dění na trati hodně promluvili zahraniční jezdci. Například německý závodník David Datzer, známý ze závodů IRRC, vyhrál závod do třídy nad 600 ccm a Chris Meyer ovládl oba závody ve třídě 125 GP. O drama se postaral jeden z českých favoritů Marek Červený, který ve druhém závodě upadl z první pozice, ale závod dokončil na místě čtvrtém. Oba dva závody třídy do 600 ccm ovládl Petr Najman, který je letošním nováčkem v této třídě. Petr si zároveň připsal nedělní výhru i ve třídě Supermono poté, co v sobotu nedojel kvůli technické poruše. Dvě domácí výhry získal Eduard Werner v kategorii 125 SP a mladík Petr Svoboda ovládl kategorii Supersport 300. O výhry ve třídě Supertwin se podělili Jan Markalous a Lukáš Fikker.

„Závody v Trenčíně nabídly souboje hned v několika šampionátech, mezi kterými byl i Přebor České republiky kategoriích Klasik a Mezinárodní mistrovství České republiky na přírodních okruzích. Účast našich jezdců zejména v moderních kategoriích byla dobrá. Chtěl bych poděkovat všem jezdcům za účast. Největší poděkování patří určitě organizátorům podniku za to, že to v této nelehké době nevzdali a připravili závody na velice dobré úrovni,“ uvedl člen Komise silničních závodů motocyklů Tomáš Jenčovský

Příští závod MMČR a PČR SZM na přírodních okruzích se pojede 2. – 4. října 2020 na Slovakia Ringu opět ve spolupráci se SMF. Tyto závody jsou také zapsány do kalendáře MMČR silničních závodů motocyklů.

Sdílet