V Třinci pokračuje MMČR Miniracing 2020

Letošní sezóna Mezinárodního mistrovství České republiky Miniracing sice začala poměrně nedávno, ale v sobotu 8. srpna 2020 nás budou čekat již páté závody tohoto roku. Tentokrát závodníky přivítá moderní okruh Steelring v Třinci. Tím, že se poslední dva závodní podniky odjedou na Slovakiaringu, jde tedy o poslední závody tohoto šampionátu na území České republiky.

Steelring je nový, pěkný a moderní areál, který poskytuje skvělé zázemí a pořadatele. Závodní okruh je dlouhý 1 234 m a široký od 9 do 10 metrů. Také je tu převýšení 7 metrů. Díky tomu všemu patří tato trať mezi závodníky k oblíbeným. Jediné, co vždy kazilo závody, bylo počasí. Všichni proto netrpělivě vzhlíží k předpovědi počasí, jaké to bude tentokrát.

Letos se na všechny okruhy podívají všichni jezdci, takže se bude tradičně soutěžit ve třídách Yamaha PW 50, Minimoto Junior A, Minimoto Junior B, Senior Open 50, Ohvale 110, Ohvale 160, Mini GP Stock, Mini GP Open, Jawa 50 RS a Jawa 50 GP. Součástí programu jsou také ukázkové jízdy akademií, ty jsou určeny pro děti do šesti let, které ještě nemohou mít závodní licenci. Jak je vidět z průběžného hodnocení, ve většině tříd jsou mezi jezdci minimální rozdíly, což je další dobrou pozvánkou na závody, protože bude rozhodovat každý bod a každá chyba.

Sdílet