ACCR Czech Talent Team – Willi Race má za sebou první letošní závod

Na přelomu července a srpna se opět začalo závodit v Mistrovství světa Superbike a letošní premiéru v novém jezdeckém složení si odbyl český ACCR Czech Talent Team Willi Race a Smrz Racing – Willi Race.

Ve španělském Jerezu se o uplynulém víkendu znovu rozjela letošní sezóna Mistrovství světa Superbiků. Pro třídu Supersport 300 to byl první závodní víkend tohoto roku, protože se úvodních závodů v Austrálii neúčastní. První závody si proto užil také český tým ACCR Czech Talent Team – Willi Race a Smrz Racing – Willi Race. V barvách prvního zmíněného týmu jede letos Miloslav Hřava a nově Matyáš Červenka, druhý hájí Alejandro Carrión, nicméně jak už z názvu vyplývá, jde víceméně o jeden tým se třemi jezdci a vše má na starost hlavně Jakub Smrž.

Po pátečních trénincích a sobotním Superpole čekal některé jezdce ještě závod Last Chance Race. V tom se bojuje ještě o poslední postupová místa do hlavních závodů. Alejandro Carrión se do závodů kvalifikoval rovnou, Miloslav Hřava a Matyáš Červenka nastoupili do závodu Last Chance Race, ve kterém Míla dojel na 16. místě a Matyáš závod bohužel nedokončil. Do obou hlavních závodů tak nastoupil jen Alejandro, který v tom sobotním vybojoval dva mistrovské body za 14. místo po startu z 21. pozice. V neděli pro něj bohužel závod skončil předčasně kvůli technické závadě na materiálu.

Manažer týmu Jakub Smrž hodnotí první závodní víkend v nové sestavě pozitivně. „Byl to pro nás velice složitý víkend, ale konečně se začalo závodit. Byla tu striktní omezení, což bylo dost náročné vhledem k vysokým teplotám, které v Jerezu byly. V první řadě musím vyzdvihnout práci celého týmu, mechaniků a zázemí, protože všichni pracovali na 100%. Stejně tak musím vyzdvihnout všechny jezdce a jejich přístup. Když začnu od Alexe, který byl nejvíce vidět a zajel nejlepší výsledky. Udělali jsme docela velké změny, protože jeho jízdní styl je dost odlišný od našich dalších jezdců. V prvním závodě dokázal z 21. místa vybojovat 14. místo. Pro Warm Up jsme udělali další změny, díky kterým bylo další velké zrychlení, ale bohužel jsme měli v prvním kole druhého závodu technický problém. Šlo o vadnou součástku, takže to nebyla ničí chyba. Musíme to do dalšího závodu vyřešit. Matyáš byl podruhé v životě na velkém okruhu a podruhé v životě na čtyřstovce. Myslím si, že podal velice dobrý výkon a určitě má velký potenciál do budoucna. Teď se musí hlavně učit. Míla začal opatrně, ale také zaznamenal určitý progres. Teď v Portimãu začne tam, kde skončil a bude to určitě lepší, protože má hodně velké rezervy,“ komentoval působení týmu v Jerezu Smrž.

Hned z Jerezu se tým přesouvá do portugalského Portimãa, kde se od 7. – 9. 8. 2020 jedou druhé závody letošní sezóny v Mistrovství světa Superbike pro třídu Supersport 300.

Sdílet