MMČR SZM na závodních okruzích se rozjede Pannoniaringu

Po zrušení úvodních testů a závodů sezóny se o nadcházejícím víkendu konečně rozjede letošní sezóna MMČR SZM na závodních okruzích. Pojede se na maďarském Pannoniaringu a závodů by mohli využít i jezdci přírodních okruhů.

Kvůli pandemii koronaviru musela být zrušena spousta závodních podniků letošní motocyklové sezóny. Během posledních víkendů se pomalu sezóna opět rozjíždí a v termínu od 24. do 26. července 2020 se pojedou první závody letošního roku Mezinárodního mistrovství silničních závodů motocyklů na závodních okruzích.

MMČR SZM na závodních okruzích se pravidelně jezdí při závodech mezinárodního šampionátu Alpe Adria, ale letošní situace nebyla k závodům vůbec přívětivá. Loňský nový promotér SH-Group naplánoval nový kalendář, začal vybírat startovné, ale nakonec od pořádání odstoupil jen pár týdnů před prvními závody na Pannoniaringu. Jednotlivé národní federace se proto narychlo domluvily, že závody uspořádají samy, takže nakonec jezdci o závody nepřijdou.

MMČR SZM na závodních okruzích se pojede tradičně ve třídách Supersport 300, Superstock 600, Superstock 1000 a Superbike. Třídy Supersport 300 a Superstock 1000 se zároveň jedou jako evropské poháry. Dále se tu pojedou pohárové závody (AA Cup) ve třídách 600 a 1000, které by mohly díky volnějším technickým předpisům využít i závodníci přírodních okruhů. Je to další možnost, jak si letos dobře zajezdit.

Technické a sportovní předpisy Alpe Adria naleznete na webu:

https://www.europeanrace.com/regole/

Zvláštní ustanovení na webu AČR:

https://www.autoklub.cz/podnik/mm-cr-na-zavodnich-okruzich-2020-pannoniaring-rr-03/

Nový kalendář MMČR SZM na závodních okruzích pro sezónu 2020:

  • 24. 7. – 26. 7. 2020: Pannoniaring (Alpe Adria)

  • 4. – 6. 9. 2020: Grobnik (Alpe Adria)

  • 18. – 20. 9. 2020: Adria (Alpe Adria)

  • 2. – 4. 10. 2020: Slovakiaring – Cena Slovenska (SMF/AČR)

Stejně jako loni, tak tím, že jde o mezinárodní mistrovství ČR, bodují všichni držitelé licencí AČR a zahraniční jezdci, kteří se do českého šampionátu přihlásí. Znovu se hodí připomenout pravidlo, které bylo loni schváleno komisí SZM AČR, kdy se bude na konci sezóny bude z celkového hodnocení škrtat jeden nejhorší výsledek, nikoli celý závodní víkend.

Sdílet