Václav Pech a Petr Uhel vítězí na 47. ročníku Rally Bohemia

Seriál SONAX Mistrovství České republiky v rally odstartoval 47. ročníkem Rally Bohemia a začíná být tradicí, že na tratích v okolí Mladé Boleslavi a Liberce posádky soupeří nejen s technicky náročnými trasami ale také s proměnlivým počasím. Především první sekce sobotní etapy prověřila jak strategická rozhodnutí týmů ohledně pneumatik, tak šikovnost posádek v jízdě na kluzké vozovce. O atraktivní souboje na předních příčkách se postaralo hned několik posádek, a to až do samotného konce soutěže.

Po náročné první etapě byl rozestup mezi prvními třemi vozy pouhých 2,1 sekundy a to v pořadí Huttunen, Kopecký a Pech. Druhý den však nejlépe začala plzeňská posádka Václav Pech – Petr Uhel jedoucí s vozem Ford Focus RS WRC a především na 22 km dlouhé rychlostní zkoušce Radostín pak dokázala soupeřům nadělit přes šest sekund a získaný náskok si udržet až do cíle. Vynikající výkon hned na první soutěži v rámci SONAX MČR v rally s tímto vozem tedy znamenal pro zkušenou dvojici první místo v absolutním pořadí. V boji o druhou příčku zúročil své zkušenosti na zdejších tratích Jan Kopecký se svým spolujezdcem Janem Hlouškem a Škodou Fabií Rally2 evo. I díky drobným chybám finského dua si tovární posádka Škody Motorsport dojela pro druhé místo absolutně s odstupem 6.4 sekundy na vítěze. Bronzovou příčku při své premiéře na Rally Bohemia získala finská posádka Jari Huttunen – Lukka Mikko jedoucí s vozem Hyundai i20 R5.

Oproti absolutnímu pořadí se kategorii 2WD se ve druhé etapě již pořadí nezměnilo. Pro vítězství ve přesvědčivě dojela s náskokem jedné minuty a necelých deseti sekund posádka Dennis Rädström – Johan Johansson s vozem Ford Fiesta Rally4. Stříbrnou příčku obsadili Jan Dohnal a Ivo Vybíral na voze Renault Clio S1600. A s Renaultem Clio RS R3T patří třetí příčka posádce Václav Stejskal – Stanislav Viktora, ti ztráceli na vítěze této kategorie již téměř čtyři minuty. V rámci historických vozidel zvítězila posádka Miroslav Janota – Petr Novák s vozem Opel Kadett Coupe. Na druhé příčce se umístili Tomáš Enge se svou spolujezdkyní Lucií Engovou jedoucí s Fordem Escord RS 2000. Stupně vítězů uzavřeli Jiří Kašpar a Pavel Adámek se Škodou 130 LR.

Již potřetí se v rámci Rally Bohemia veřejnosti představily vozy s alternativním typem pohonu. Do této soutěže v jízdě pravidelnosti letos odstartovalo 27 posádek. Absolutním vítězem ECO energy Rally Bohemia se stala posádka Novotný – Jakušev s elektromobilem Peugeot e-208.

Příštím podnikem SONAX MČR v rally bude o druhém srpnovém víkendu KOWAX VALMEZ Rally 2020. Ještě před ní se některé posádky utkají při prvním závodě Liqui Moly Rallysprint série 25. července na 40. BOHEMIA DRIVE Rally Příbram 2020.

Sdílet