MMČR SZM na závodních okruzích – informace k závodům na Pannoniaringu při Alpe Adria

Mezinárodní mistrovství České republiky SZM na závodních okruzích se rozjede tento měsíc při závodech mezinárodního šampionátu Alpe Adria. Po komplikacích z úvodu sezóny se nakonec podařilo závody pro zbytek sezóny naplánovat.

Závodní sezóna silničních motocyklových závodů se začala pomalu rozjíždět a první závody budou také čekat Mezinárodní mistrovství České republiky SZM na závodních okruzích. Ty se již několik let jedou ve spolupráci s mezinárodním šampionátem Alpe Adria. Po zrušení úvodních závodů sezóny na Slovakia ringu a v Poznani se první podnik pojede od 24. do 26. července 2020 na maďarském okruhu Pannoniaring. Součástí šampionátu jsou také závody evropských pohárů SSP300 a SST1000. „Začátek letošní sezóny byl hodně složitý, nejen pro závodníky, ale i pořadatele. S novým promotérem bylo vše dobře nalajnované, bohužel vyšší moc způsobila, že jsme museli zrušit první dva závody a nakonec byl i nucen odstoupit promotér SH Group. Toto rozhodnutí bylo na poslední chvíli a opět zkomplikovalo situaci, ale z ekonomického hlediska promotéra celkem pochopitelné. Jsem rád, že se nám podařilo zajistit zbývající část sezóny a věřím v hojnou účast a závodní víkend na úrovni. Byť odjedeme jen tři závody Alpe Adria, je důležité, aby se situace stabilizovala a mohla se začít plánovat plnohodnotná sezóna 2021,“ komentoval situace viceprezident Ale Adria Motorcycle Union Jakub Smrž.

Závody na Pannoniaringu byly ohroženy z důvodu, že nový promotér SH Group tento šampionát opustil. SH Group bude již hrazené startovné vracet a je tak potřeba registrace a platby za startovné udělat znovu. I přes tento nečekaný problém se závody uskuteční přímo pod Alpe Adria Motorcycle Union. Kvůli tomu také došlo ke změně okruhu u posledních závodů Alpe Adria, které se pojedou na obnoveném italském okruhu Adria International Raceway od 18. do 20. září 2020. Veškeré dosavadní informace k závodům jsou také k dispozici na internetových a facebookových stránkách šampionátu Alpe Adria.

Sdílet