Sezóna MMČR – Miniracing bude pokračovat v Písku

Letošní závodní sezóna mezinárodního mistrovství České republiky – Miniracing se rozjela na konci května ve Vysokém Mýtě. O nadcházejícím víkendu je na programu druhý závodní podnik, který se odjede v Písku.


Mezinárodní mistrovství České republiky – Miniracing jako první rozjelo letošní závodní sezónu po pandemii koronaviru. První závody se odjely na konci května ve Vysokém Mýtě a sezóna 2020 bude pokračovat tuto sobotu 20. června 2020. Závodníky čeká druhý podnik, který se odjede na opraveném závodním okruhu Písek – Hradiště.
Nový koncept pro tuto sezónu MMČR – Miniracing je doposud přijímán pozitivně. Letos se navíc navázala spolupráce se slovenskou federací. Prvních závodů se jezdci ze Slovenska nemohli zúčastnit, ale v tuto chvíli už jim nic nebrání, proto se předpokládá ještě větší účast. Závodit se bude ve třídách Mini GP Stock, Mini GP Open, Yamaha PW 50, Ohvale 110, Ohvale 160, Jawa 50 RS, Jawa 50 GP, Minimoto Junior A, Minimoto Junior B a Senior Open 50. Součástí programu jsou také jízdy akademií, které jsou určeny pro děti do šesti let, které ještě nemohou mít závodní licenci.
Závodní trať okruhu Písek – Hradiště je dlouhá 1250 m, široká 7 – 12 m a je tu převýšení 4 m. Rovný úsek měří 150 m a jezdí se proti směru hodinových ručiček. Závodníky budou čekat dva volné tréninky, kvalifikace a dva závody.
„Těším se na slušnou účast! Už první závod ve Vysokém Mýtě ukázal zvýšený zájem o šampionát Miniracing a vzhledem k tomu, že k nám poprvé bez omezení můžou závodníci se Slovenska, máme se rozhodně na co těšit. Pořadateli i všem soutěžícím přeji, ať vydrží počasí a brzy na viděnou v Hradišti,“ uvedl Matěj Smrž, předseda komise silničních závodů motocyklů Autoklubu ČR.

Přihlášky do závodu musí být provedeny elektronicky přes oficiální formulář zveřejněný na webu https://motojunior.cz/raceapplication/ nejpozději do středeční půlnoci před závodem. Pokud se jezdec přihlásí po uzávěrce, může se závodů zúčastnit, ale se zvýšeným startovným.

Sdílet