MČR v Gran Turismo Sport startuje!

Autoklub České republiky stále rozvíjí své aktivity v oblasti esportu, jehož popularita v posledních měsících prudce roste. Po automobilové rally se nyní dostává také na okruhové závodění, jež startuje 15. června pod názvem Mistrovství České republiky v Gran Turismo Sport. Rozšíření se tak netýká pouze disciplíny, ale také hry a s ní související platformy, která nyní umožní vstoupit do virtuálního závodění pod hlavičkou Autoklubu ČR i hráčům disponujícím zařízením PS4.


Známý už je také kalendář nového šampionátu, probíhat bude na sedmi oficiálních tratích, mezi nimiž nechybí rychlá Monza, legendární Nürburgring, nebo belgické Spa-Francorchamps proslulé svými rozmary počasí. Kultovní tratě světového motorsportu jistě nebudou jediným aspektem, který naláká hráče na startovní rošt. Velmi atraktivní jsou také závodní vozy, s nimiž budou jezdci mezi sebou bojovat. Rudé Ferrari 458 ITALIA GT3, Porsche 911 RSR, nebo Mercedes AMG GT3 jsou ikonami motoristického sportu nahánějící nejen významné trofeje, ale také husí kůži fanouškům rychlých kol.


Herní systém Mistrovství ČR v Gran Turismo Sport je jednoduchý a spravedlivý. Každý jezdec se po přihlášení bude snažit kvalifikovat do hlavního závodu. To se ovšem povede pouze 28 nejrychlejším jezdcům, kteří si to rozdají ve dvou oddělených lobby. Do podzimního finále v sídle Autoklubu ČR v Praze se probojuje 10 nejlepších hráčů z každé lobby. Chybět v obou lobby nebude ani zástupce reálného závodění, se kterým budou moci hráči poměřit své síly. „Moc se na nový šampionát těším, bude to adrenalin i zábava, PS4 je moje oblíbená platforma a hra Grand Turismo Sport vypadá skvěle. Uvidíme se na startu kvalifikace, dám do toho všechno,“ uvedl první z hostů, kterým není nikdo jiný, než jezdec seriálu MotoGP Filip Salač. Jezdce pak nebude motivovat pouze vidina mistrovského titulu, ale také zajímavé prize money ve výši 30 000 Kč.

Sdílet