Zasedal Výkonný výbor automobilového sportu

Ve středu 20. května 2020 proběhlo v klubovém domě Autoklubu České republiky zasedání Výkonného výboru automobilového sportu, které se netradičně konalo ve velkém Smetanově sále. Důvodem bylo povinné dodržování rozestupu minimálně 1,5 metru mezi účastníky zasedání. To zahájil generální sekretář Tomáš Kunc a poděkoval předsedům komisí za práci ve složité době epidemie koronaviru. Po kontrole zápisu z posledního zasedání přednesl viceprezident Jiří Valenta aktuální informace z Prezídia Autoklubu ČR. Hlavním tématem byly samozřejmě opatření pro pořádání motoristických podniků.

Všichni předsedové komisí obdrželi aktuální seznam opatření rozdělených na sportovní akce mimo uzavřené areály a sportovní akce v uzavřených areálech. V rámci těchto opatření předsedové představili plány na další činnost nejen komisí, ale také celých disciplín včetně kalendářů jednotlivých šampionátů. Pokud se nezmění časový plán rozvolňování vládních opatření, měly by první automobilové závody startovat v červenci. Jako součást výboru byl přivítán předseda Komise sprintu, kterým je dlouholetý automobilový závodník Tomáš Vavřinec. Předseda Technické komise Josef Stránský seznámil přítomné s novými termíny testování sportovních vozidel, jež proběhne poslední dva víkendy v červnu. Na příštím zasedání tak lze očekávat přesun od plánování zpět do hodnocení již proběhnutých sportovních akcí a návrat do běžného fungování výboru.