Pilotní sezona SONAX MMČR v Online Rally startuje!

Aktuální koronavirová krize sice na nějaký čas ochromila řadu sportovních disciplín, ty motoristické nevyjímaje, avšak na druhou stranu pomohla akcelerovat nástup nových alternativ v oblasti virtuální reality. Autoklub České republiky po loňské první vlaštovce v podobě okruhového seriálu nyní v oblasti esportu vstupuje také do rally – ve spolupráci s pořadateli aktuálně největšího domácího virtuálního seriálu NRC vypisuje pilotní sezonu Mezinárodního mistrovství České republiky v online rally.

Nový šampionát se pojede ve hře Richard Burns Rally a podporou osvědčeného výsledkového pluginu RBR Czech. „Při sestavování tohoto seriálu jsme se rozhodovali mezi několika různými platformami, nakonec zvítězila hra Richard Burns Rally, která sice není nejmladší, ale stále nabízí dosud nepřekonanou simulaci a co nejvěrnější zážitek z jízdy. Navíc má kolem sebe širokou komunitu nejen hráčů, ale i vývojářů, kteří dokázali do hry přidat řadu našich reálných rychlostních zkoušek či nejaktuálnější závodní vozy,“ komentuje vznik nového virtuálního seriálu prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček s tím, že Autoklub ČR připravuje také další esportové šampionáty, včetně motocyklových.

SONAX MMČR Online Rally bude otevřeno jak pro domácí, tak zahraniční jezdce, jedinou podmínkou účasti v seriálu bude registrace jezdce v Informačním systému Autoklubu ČR (is.autoklub.cz) a pořízení licence. Licence pro esport bude platit napříč všemi virtuálními disciplínami Autoklubu ČR. Její cena činí 300 Kč, pokud se jezdci stanou členy Autoklubu ČR (clenstvi.autoklub.cz), mohou počítat se sníženou částkou. Nicméně v rámci pilotního ročníku MMČR v Online Rally dostanou všichni zájemci o letošní licenci 100% slevu na její pořízení.

Premiérový ročník SONAX MMČR Online Rally nabídne celkem sedm asfaltových podniků vycházejících z reálných závodů SONAX MČR v rally, RSS a volných závodů. Zahajovacím podnikem šampionátu bude 1. eSport Rallye Český Krumlov, která slavnostně odstartuje v pátek 22. května 2020 od 14.00 hodin v klubovém domě Autoklubu České republiky za účasti předních českých jezdců Jana Černého, Reného Dohnala a Petra Semeráda. Představeny budou jednotlivé podniky šampionátu, ty budou mít vždy jednu etapu se souhrnnou délkou okolo 80 km.

V šampionátu bude hodnocena absolutní klasifikace, z níž na konci sezony vzejde celkový mistr, a dále jednotlivé třídy RC2, RC3, RC4, RC5 a R-GT. Kromě toho jsou ale v rámci seriálu vypsány rovněž dva doplňující poháry.

Peugeot Online Rally Cup spolupořádaný oficiálním importérem Peugeot Česká republika je určen pro všechny jezdce, kteří se jednotlivých rally budou účastnit s vozem Peugeot 208 R2. „Pevně věřím, že navzdory pandemii opravdová rallyová sezóna letos proběhne a s ní i Peugeot Rally Cup 2020. Věřím, že se podaří nějaké podniky odjet a naši fanoušci si i letos přijdou na své. Oceňujeme však, že náš partner Autoklub ČR zareagoval na zdánlivě neřešitelnou situaci divácky atraktivním řešením, online variantou rally, a s radostí jsme se do tohoto projektu zapojili, stejně jako naši jezdci. Někteří z nich už odjeli online Valašskou rally a myslím si, že se postupně přidají další. V Peugeot Online Rally Cupu si piloti sice nevyjedou finanční odměny, ty na ně čekají až v reálném Peugeot Rally Cupu, ale úspěšní účastníci získají věcné ceny. Jsem zvědavý, jak to našim borcům v této sterilní variantě půjde,“ komentoval nově vzniklý seriál ředitel značky Peugeot v ČR Marco Venturini.

Virtuální Peugeot Cup samozřejmě nenahrazuje jeho reálnou variantu. Druhým přidruženým pohárem v rámci MMČR bude Dámský pohár pro všechny zúčastněné jezdkyně. Jelikož se jedná o novou samostatnou disciplínu AS AČR se statutem mistrovství, mohou nejlepší jezdci počítat s účastí na slavnostním vyhlášení po skončení sezony.

Veškeré informace o SONAX MMČR Online Rally jsou k dispozici na internetové adrese www.onlinerally.cz a přidružených sociálních sítích, kde zájemci najdou všechny podrobnosti ohledně přihlášení a účasti v seriálu, sportovní řády, technickou podporu, stejně jako nejaktuálnější novinky z tohoto nového seriálu.

Sdílet