Světová plochá dráha na Markétě 19. září

Letošní závod Speedway Grand Prix na plochodrážním stadionu Markéta v Praze se uskuteční v sobotu 19. září 2020. Na novém termínu se dohodl pořadatel Auto klub Markéta s Mezinárodní motocyklovou federací FIM, promotérem BSI Speedway a Autoklubem České republiky. Vstupenky na nový termín zůstávají v platnost. Pro nové zájemce bude spuštěn předprodej 1. srpna.

Původně měli nejlepší plochodrážní jezdci světa závodit v Praze 13. června. Kvůli koronavirové pandemii a stále trvajícím opatřením ve většině států došlo k přeložení termínu závod na září, kdy se již dá očekávat možnost cestování za hranice a s tím spojená účast diváků ze zahraničí.

Plochá dráha se na Markétě jezdí od 30. let minulého století a světová Velká cena nepřetržitě od roku 1997. Letos se tak po názvem 2020 Anlas Czech Republic FIM Speedway Grand Prix pojede na plochodrážním stadionu Markéta v Praze již 24. ročník.