Karavanisté oceněni za záchranu životů

Posezónní setkání plzeňských karavanistů bylo tou pravou příležitostí, kdy vyznamenat členy klubu, jejichž činy byly oceněn již při březnových oslavách 115. výročí Autoklubu ČR. Václav Potužník, Radek Lukáč a Marek Fišer pomohli zachránit už dva lidské životy. Na výroční členské schůzi Caravan Clubu Plzeň v AČR obdrželi z rukou Vladimíra Chomáta, předsedy Asociace caravan clubů AČR, pamětní plakety.

Václav Potužník s manželkou před několika lety zachránili život topící se holčičce. Dívku vytáhli z vody, poskytli ji první pomoc a přivolali záchranku. S ní a její rodinou navázali kontakt a setkávali se i v příštích letech. Druhý život zachránili Radek Lukáč a Václav Fišer na loňském klubovém srazu. Zkolaboval tam německý karavanista, upadl do bezvědomí, přestal dýchat a měl zástavu srdce. Díky okamžité první pomoci Radka Lukáče a Václava Fišera se muže podařilo vrátit do života. „Takové činy jsou vzorem pro celou společnost, proto stojí za to je připomínat a oceňovat zachránce. Ještě jednou děkuji všem třem našim členům za odvahu a příklad pro všechny,“ uvedl Vladimír Chomát.

Na snímku zleva Radek Lukáč, Marek Fišer, Václav Potužník a Vladimír Chomát.