Mareš s Hlouškem ukončí letošní sezónu v Praze

Posádka ACA Škoda Autoklub Teamu ve složení Filip Mareš – Jan Hloušek má za sebou velmi vydařený rok a jako poděkování všem svým fanouškům, příznivcům a přátelům se představí s novou evolucí Fabie R5 na XXIV. TipCars Pražském Rallysprintu.

Na posledním letošním podniku ERC v Maďarsku se Filip Mareš poprvé svezl s inovovaným mladoboleslavským speciálem z týmu Romana Kresty, ale v domácím prostředí předvede tento zbrusu nový vůz poprvé. „Jsem moc rád, že se v Praze ukážeme českým fanouškům s Fabii R5 Evo, s níž jsme startovali na posledním podniku ERC v Maďarsku,“ zmínil juniorský mistr Evropy v kategorii ERC1.

Pražský Rallysprint je sice „pouze“ volným podnikem, ale toto již tradiční rozloučení s automobilovými soutěžemi má obrovskou popularitu nejen u českých posádek, ale také u jezdců z Polska, Slovenska nebo Rakouska. A vítězství na Strahově před zraky několika tisíců diváků má pro každého závodníka ojedinělý punc. Někteří jezdci chtějí předvést novou techniku před nadcházející sezónou, ale většina jede pro zábavu a účast v Praze využívá jako poděkování partnerům, fanouškům a členům týmu za celoroční práci a podporu. Stejné ambice přivádějí na start Rallysprintu také Filipa Mareše. „Pro mě i pro Honzu se bude v Praze jednat o premiéru. Několikrát jsem závod navštívil jako divák a moc se těším, že uvolněnou atmosféru posledního podniku sezóny zažiju také z pozice jezdce. Potěšilo mě i zařazení klasických erzet, které nebudou podle našich informací ničím jednoduchým. O to více se ale na sobotu těšíme,“ nechal se slyšet semčický jezdec. “Do Prahy se moc těším a dá se říct, že ji považuji za svůj druhý domácí závod, jelikož jsem na Strahově několik let bydlel na kolejích během studia vysoké školy. Doufáme, že si v sobotu cestu k tratím najde hodně diváků a atmosféra bude tradičně skvělá,“ doplňuje Honza Hloušek.

Sdílet