XII. Výroční konference Autoklubu ČR

V sobotu 23. listopadu 2019 se konala XII. Výroční konference Autoklubu České republiky. Do klubového domu se sjeli zástupci 127 klubů ze všech koutů naší země a zaplnili Smetanův sál do takřka posledního místa.

Po procedurálních záležitostech prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček v úvodním slově poděkoval všem klubům za činnost a připomněl důležité milníky roku, kdy Autoklub slavil 115. výročí a zároveň uplynulo 90 let od otevření klubového domu. Dále zmínil výrazný nárůst členské základny, od loňska se zvýšil počet členů z 10680 na 16141, přitom přibývá mladých zájemců. Členská základna omládla meziročně o sedm let. Individuálních členů je oproti lednu 2018 o celých 1352 procent více. Bilance sponzorských peněz se mezi roky 2016 až 2019 navýšila o 16,5 milionů korun.

Následovala vystoupení viceprezidentů pro motocyklový a automobilový sport – Petra Moravce a Jiřího Valenty. Generální sekretář Tomáš Kunc shrnul zastoupení Autoklubu v mezinárodních organizacích, práci činovníků, časoměřičů a tým Autoklub Sport Rescue. V minulém období prošla velkým rozvojem práce s nejmladšími zájemci o motorsport, kterou okomentoval Jakub Vymazal, viceprezident pro péči o děti a mládež. František Čečil, viceprezident pro zájmovou činnost, uvedl aktivity na poli veteránského hnutí, karavanistů, Klubu závodníků veteránů a zdravotně postižených motoristů. Libor Budina, manažer Road Safety Autoklubu ČR, prezentoval rozvíjející se projekty v oblasti obecného motorismu. Poté následovalo vystoupení výkonného ředitele Pavla Konečného, který představil ekonomické výsledky a činnost v oblasti komunikace s veřejností. Delegáti projednali hospodaření za uplynulé období, stanovení cílů a návrhu činnosti na příští rok, které bylo součástí závěrečného usnesení. Dále byly předneseny zprávy Revizní komise, Národního odvolacího soudu a Etické komise.

Slavnostními okamžiky Konference bylo ocenění medailistů Mezinárodního mistrovství ČR v ručním ovládání aut – Memoriálu Jiřího Bergra. Poháry z rukou prezidenta Autoklubu ČR Jana Šťovíčka převzali (na snímku ve fotogalerii zprava) bronzový Petr Hurák, stříbrný Pavel Vindyš a mistr republiky Zbyněk Holeček. Nejvyšší cenu Autoklubu ČR Granátový lev za letošní rok získal František Čečil.

Po diskuzi následovalo hlasování o usnesení XII. Výroční konference, které bylo schváleno jednomyslně. Text usnesení najdete na tomto odkazu.

Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
udemy course download free
download lenevo firmware
Free Download WordPress Themes

Sdílet